karta: 1. Suchý, 22. Tošovský, 72. Nádherný, 89. Trefný – 37. Smetana
Fauly: 17:17
Václav Janů
Martin Vajgl

Benátky ze Spartaku přivezly bod za remízu !

Po brankových hodech proti Tatranu Rakovník a povinnému vítězství v poháru s Pěčicemi, zajížděli benátečtí fotbalisté k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát na pažit jednoho z nejvzdálenějších soupeřů – Spartaku Příbrami. Do zápasu nemohl zasáhnout obránce Michal Horák. Mimo zůstali zranění útočníci Radek Šimek s Davidem Maškem. Podobně jako v utkání s Tatranem byli Benátečtí v prvním poločase lepším mužstvem, ve druhém ale nedokázali na tento výkon navázat. Po konečném hvizdu velmi dobře pískajícího rozhodčího Horvátha se tak museli spokojit s bodem za remízu 2:2.

Zápas začal ve velmi dobrém tempu, avšak brankové příležitosti dlouho nepřicházely. První vážnější střelu zaznamenal v 11. minutě hostující Vajgl po přiklepnutí míče Martinem Korcem, mířil však vedle levé tyčky. Spartak kontroval střelou Smejkala, se kterou si benátecký gólman Krch poradil. O chvíli později však přišla první vážnější šance. Kamlach precizně přenesl hru do pokutového území, kam nabíhal Škarecký, avšak obránci domácího týmu zvedli hostujícímu záložníkovi střelu těsně nad břevno. Mezi dvacátou a třicátou minutou začali přebírat otěže hry benátečtí hráči. Střelu Michala Korce však Příbramští srazili na rohový kop. Po něm vznikl v pokutovém území závar, který ale vyřešil gólman Poplštein. O malou chvilku později křížná Vajglova střela o kousek minula levou tyč. Středopolař benáteckého týmu si spravil chuť ve 26. minutě, kdy jej vysunul přesnou příhrou Michal Korec. Tentokrát Martin Vajgl mířil k levé tyči bezchybně – 0:1. Hosty však paradoxně vstřelená branka trochu ukolébala. O pět minut později zahrával přímý kop hráč Spartaku Tošovský, jehož centr lízl hlavou Jaroslav Smejkal a mohl se radovat – 1:1. O dvě minuty později mířil po odhlavičkovaném Třasákově centru Jakubec do ochranné sítě. Neuplynulo ani šedesát vteřin, kdy zpoza vápna napřáhl Michal Korec, jehož střelu nadzvedl příbramský obránce Nádherný mimo Poplšteinův dosah – 1:2.  Hosté byli při chuti. Po střele agilního Vajgla se ale Poplštein natáhl a míč lapil. Další šanci měl střelec druhé branky Michal Korec, k němuž doputoval Jakubcův nákop. Útočník benáteckého mužstva mířil zády k bráně těsně nad. Připomněli se též domácí, kdy Smejkal z nadějné pozice vysoko přestřelil bránu.

Jestliže v prvním poločase měli více ze hry hostující fotbalisté. V tom druhém se hra přinejmenším vyrovnala. Důkaz je rozhodně prvních pět minut druhé půle, kdy Benátkám zle zatápěl střídající Dostálek. Tomu nejprve odňal míč od kopaček gólman Krch, o chvíli později mu brankář hostí lapil nepříliš razantní střelu. Na druhé straně si Martin Korec narazil míč se Škareckým, následně ale napálil pouze levou tyčku. I druhý střídající hráč notně oživil hru týmu trenéra Nepivody. Mladý Plocha byl na hřišti pouze tři minuty, když jeho střela z levé strany nadělala Krchovi velké problémy. Brankář benáteckého mužstva však vyrazil míč na rohový kop. Toto varování asi nebylo dostatečně důrazné, neboť v 66. minutě zůstal na malém vápně trestuhodně neobsazený Josef Trefný, který trkl míč do volné části brány – 2:2. A s hosty to mohlo být ještě horší. Třetí střídající hráč Voříšek byl na trávníku necelých šedesát vteřin, když spálil doslova stoprocentní šanci. Po jeho pokusu se Krch vyznamenal. Hra jako na houpačce pokračovala. Kamlachův centr přepustil Martin Korec na nabíhajícího Novotného, jenž střelou takzvaným koníčkem nastřelil břevno. Závěrečných deset minut bylo ve znamení dobývání branky hostujícího týmu. Několik centrů však sebrali pozorní zadáci benáteckého mužstva. Lantorovu střelu pak srazil Smetana nad břevno brány, jež střežil Václav Krch.  Po Plochově centru poté hlavičkoval Trefný nad.

Po slibně rozehraném prvním poločase tak se ziskem bodu patrně nepanuje přílišná spokojenost. Nutno dodat, že domácí tým předvedl velmi dobrý výkon, který zřejmě neodpovídá tabulkovému postavení. Benátecké čeká už tuto středu 1.5. od 17 hodin v dohrávce 18. kola na domácím stadionu derby s Polabanem Nymburk se kterým v podzimní části na jeho hřišti prohráli 1:0 (viz. článek).

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK: „Dnes jsme ztratili dva body. V prvním poločase jsme hráli kombinačně, fotbalově. Dali jsme dvě branky. Soupeř vyrovnával na 1:1 po standardní situaci, kdy jsme zbytečně faulovali. Přesto jsme do druhé půle šli ve vedení. Přestali jsme však hrát. Nebyli jsme tak aktivní a kombinační. Domácí svojí bojovností a vůlí vyrovnali. I když před tím jsme měli dvě brankové příležitosti. Šli jsme sami na bránu, bohužel jsme dali tyč. Domácí nás poté potrestali."

Trenér Spartaku Příbram Miloš NEPIVODA: „Konečně jsme bojovali. Kdybychom takto hráli pořád, tak máme určitě víc bodů. Osobně vím, že Benátky jsou kvalitním týmem. Měl jsem o nich nějaké informace. Vím i o podzimním utkání, kdy jsme u nich prohráli 0:4. Dnes to byl velmi pěkný zápas, akorát na můj vkus byl příliš úzkostlivý rozhodčí."

Předzápasové představení soupeře ze Spartaku Příbram naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – SK Sp.Příbram ZDE!

• Un.Beroun – Sedlčany 3:0 (0:0) článek

Příští ODLOŽENÉ 18. kolo v 17:00 hod., STŘEDA 1.5.: SK Benátky – Pol.Nymburk, Čáslav "B" – Sp.Příbram, Jílové – Ovčáry, Louňovice – Klecany, Poděbrady – N.Ves p/Pl., Un.Beroun – Tn.Rakovník, Sedlčany – Dobřichovice, Semice – Dl.Lhota.