Tabulka "A" muži

Tabulka "B" muži

Naši hráči

Další kolo

Mužstvo A

23. kolo ČFL:
FK Viktoria Žižkov – SK Benátky
neděle 3.4. od 10:15 hod.

Mužstvo B

15. kolo OP:
SK Benátky – SK Bělá p/Bez.
neděle 3.4. od 15:00 hod.

Mládež

Dorost – 19. kolo:
SK Benátky – Luštěnice
sobota 2.4. od 10:00 hod.

St.žáci – 13. kolo:

Pšovka Mělník – SK Benátky
neděle 3.4. od 10:15 hod.

Ml.žáci 7+1 – 9. kolo:

Kosmonosy – SK Benátky
neděle 3.4. od 8:30 hod.

St.přípravka 2005-2006

probíhá zimní příprava
Výsledky ZDE a ZDE!

Ml.přípravka 2007-2008

probíhá zimní příprava
Výsledky ZDE

Historie


85 let kopané
v Benátkách nad Jizerou
1920 - 2005

Léta běží, vážení: 1920 - 1950

1920
První pořádné hřiště si chlapci vybudovali na splavech. Zde však mohli hrát jen po sklizení úrody - ta doba byla příliš krátká, a proto se odstěhovali na nynější zahradu komunálního podniku. Zde mohli hrát po celý rok. První zápas byl hrán na splavech s Bakovem. Největší kuriozitou utkání byl rozhodčí Šída, který chodil o berlích. Rekvizity hráči neměli - vypůjčoval si je na neděli hráč Dvořák, vojín mladoboleslavské posádky, od tamní jedenáctky. Tehdy pracoval v Karborundu Franta Polák, na tu dobu již zkušený fotbalista, který také vedl cvičební hodiny. Kopaná nabývala v Benátkách rychle na popularitě. Dne 14. září se sešli vyznavači nové hry v hostinci u Janoušků, aby ustavili řádný spolek, přímého předchůdce Sportovního klubu v Benátkách. Prvním předsedou byl zvolen ředitel cukrovaru Ing. Divecký. Jemu pomáhali další členové: Turyna, Polák, Kinský, Petrtýl, Souček, Zvoníček, Rohan. Ing. Divecký zůstává v čele S. K. až do své předčasné smrti v roce 1935. Barvou klubu se stává modrobílá. Nově založený spolek se hned stará o nové, lépe vyhovující hřiště na pozemku za starobenáteckým hřbitovem. Pole bylo hraběcí a bylo potřeba intervence, kterou se zdarem provedl Ing. Divecký. Hřiště vyměřila firma Faigl ze Zlonic, která právě stavěla v cukrovaru nové splavy. Nerovný terén si vyžádal mnoho práce. Ale bylo tu nadšení a to přineslo své ovoce. Do konce roku 1920 bylo hřiště připraveno pro sport.

Nahoru

1921-24
Řádné soutěže se tehdy ještě nekonaly. Severočeská župa se rodila až v roce 1922. V roce 1923 byla založena též Rudá hvězda Benátky. Prvními funkcionáři byli Ota Schmidt, K. Macura, V. Urban, Fr. Lajbner aj.

Benátečtí fotbalisté, z nichž se stává velmi dobrý kolektiv, vyplňují volné neděle přátelskými utkáními. Na novém hřišti vítá naše obecenstvo Mladoboleslavský S. K., Slavoj Mladá Boleslav, Spartu Krnsko, Bakov, Nymburk, Brandýs a jiné. Vedení i hráči dbají, aby absolvovali svá utkání se ctí pro barvy klubu.

Nahoru

1925
Sportovní klub slaví prvé jubileum: 5 let založení klubu, pět let sportů v našem městě. Sportovní slavnosti jsou pořádány pod patronátem Městské rady v Nových Benátkách a Obecní rady ve Starých Benátkách. Slavnosti mají bohatý program: kromě kopané, házené a běhu na 1500 m je uspořádán i lehkoatletický pětiboj.

V tomto roce I. A mužstvo sehrálo 39 přátelských zápasů se skóre 102:77. Soupeři byli Mladoboleslavský SK, Brandýs, Sparta Nymburk, Praha XV, Zásada, Kosmonosy, Sparta Žižkov. Jádro mužstva Benátek představovali: Hanek, Dvořák, Najman, Malý, Koňák, Brejtr, Kastner, Raab, Pokorný, Novák, Fulín. Popularita kopané přivádí do klubu mnoho nových chlapců, a výbor proto sestavuje zájezdovou jedenáctku z hráčů: Hráský, Došlý, Mašek, Chramosta, Dvořák, Fryč, Badalec, Došlý, Sahula, Stejskal, Holotina. Finanční stav klubu se lepší se stoupající úrovní prvého mužstva, které patří do předních řad župy. Rok byl rovněž i po stránce sportovní velmi radostný a úspěšný.

Nahoru

1926
Pelikánova severočeská župa zařadila naše I. A mužstvo do mistrovské soutěže II. třídy. Radostné uznání. V tomto roce bylo sehráno 35 přátelských a 5 mistrovských zápasů. Ve finále o I. A třídu náš klub ale neuspěl.

V přátelských zápasech zde hráli: Meteor Vysočany, Žižkovský Team, Mladoboleslavský SK, ATK Mladá Boleslav, Meteor Čejetice, Dobrovice, Aston Villa Mladá Boleslav, Dolnobousovský SK. Na výzvu župy k podpoře dorosteneckého fotbalu vzal klub do výchovy řadu dorostenců. Protože finance nedovolily nákup nových kopaček, byla uspořádána sbírka starých bot a z nich kopačky upraveny. Inu, vařilo se z vody.

Rudá Hvězda začala kopat na novém hřišti - Spartakovně - vybudovaném velkou obětavostí svých členů.

Nahoru

1927
Benátky postupují do I. A třídy a připravují se na úspěch, který se měl dostavit již v příštím roce. I. A mužstvo sehrálo 36 zápasů, 22 vyhrálo, 5 bylo nerozhodných a jen devět prohraných.

Vedoucí zájezdové jedenáctky Macháček informuje výbor o velkém zájmu mládeže o kopanou a žádá, aby byly opatřeny asociační legitimace, jež by umožnily zájezdové jedenáctce účastnit se mistrovských soutěží. Klub má již svého zástupce v župě - je jím J. Koňák. Podle usnesení župy je každý klub povinen mít dorost. Dorostenci mladší 18 let nesmí hrát za I. A mužstvo. Ustavením dorostu pověřen Souček. Jsou zde starosti: hřiště je ve špatném stavu a je třeba nákladné úpravy. Řeší se svépomocí. Každý člen buď odpracuje 5 hodin, nebo zaplatí po 2 Kč za hodinu.

V Praze se koná velká Všesportovní manifestace malých klubů. Takřka všechny takové kluby, které tvořily masovou základnu kopané, bojovaly o základní existenční podmínky a hospodářské výkyvy se jich velmi citlivě dotýkaly, zatím co stát chtěl naopak na kopané vydělávat. Skrovné příjmy klubů byly pohlceny daněmi, zemskou dávkou, daní z obratu, policejními poplatky, župním příspěvkem. Nelze se tedy divit, že 18. září 1927 prošel Prahou velký demonstrační průvod sportovců ze všech krajů republiky. Zástupci demonstrantů odevzdali poslanecké sněmovně i primátoru Prahy memoranda, upozorňující na naprostý nezájem odpovědných činitelů o vývoj sportu a tělesné výchovy s požadavkem o větší pochopení a podporu vlády a obcí. O výsledku této manifestace, k níž dala podnět fotbalová asociace, staré prameny mlčí, ale paměť starších praví, že se mnoho nezměnilo...

Nahoru
klikněte pro zvětšení
Rok 1928 - SK Benátky - Mistr Severočeské župy

1928
Výbor: Splídek, Štěpánek, Souček, Borovec, Zvoníček, Klein, Haken, Weigner, ing. Divecký, Turyna, Polák

Hráči: Spiral, Hanek, Malý A., Kastner, Hráský, Pokorný J., Novák, Najman, Dirlam, Došlý, Koňák, Pokorný V.

Rok úspěšný a radostný: I. A mužstvo se stává poprvé v osmileté historii benáteckého fotbalu mistrem severočeské župy. Vyhrálo mužstvo ve složení: Hanek, Malý, Najman, Novák, Došlý, Koňák, Hráský, Kastner, V. Pokorný, J. Pokorný, Dirlam, Spiral, Hutla.

Titul získali po boji s mužstvy: Liberec, Polaban Nymburk, AFK Nymburk, Rapid Růžodol, Aston Villa Mladá Boleslav, Mlado SK, Kosmonosy. Naše mužstvo bojovalo o titul amatérského mistra Čech a Moravy s mistrem východočeské župy SK Náchodem. V důsledku losování se hrálo v Náchodě a ke všemu byl zraněn brankář Hanek. Benátky byly vyřazeny hned v prvém kole.

Nahoru

1929
Benátecký dorost je jedním z nejlepších v župě. Výbor mu věnuje nejvyšší péči a zakládá fond pro dorostence pod názvem „Fond Frant. Součka“.

I. A mužstvo ve složení Hanek, Hráský, Adamec, Novák, Koňák, Gregor, Váňa, Novotný, Noháč, Šácha, Spiral, Najman, Kastner, Hutla, Fousek obsadilo 5. místo. Župní výbor mění mistrovskou soutěž: hraje se dvoukolově, jaro - podzim.

Nahoru

1930
SK Benátky slaví desítiletí a vydává k tomuto jubileu 600 slavnostních odznaků. I. A mužstvo má za soupeře AFK Vršovice a dorost má rovněž důstojného soupeře.

I. A mužstvo sehrálo celkem 39 zápasů a v mistrovství získalo 4. místo. Barvy Benátek reprezentovali: Hanek, Adamec, Fousek, Hráský, Koňák, Došlý, Gregor, Váňa, Noháč, Novotný, Spiral, Kastner, Jos. Zajíček, V. Zajíček. Dorost je v mistrovství jeden z nejlepších. Sehrál 17 zápasů se skóre 59:20 - 12 vítězství, 2 nerozhodně a jen 3 prohry. Dík dobré formě mužstev se zvyšuje členská základna na 254.

Rudá hvězda je zakázána a mění se na DSK - až do roku 1932. Předsedou byl tehdy Fr. Tvrzník.

Nahoru

1931

Úroveň mužstev dobrá. Dorostu je věnována všechna péče. I. A mužstvo sehrálo v mistrovství 15 zápasů, 8 pohárových a 15 přátelských se skóre 116:72. Hraje se v sestavě: Hanek, Fousek, Hráský, Došlý, Koňák, Gregor, Kastner, Novotný, Noháč, Soukup, Spiral, Hubka. Stále trvající hospodářská krize má neblahý vliv na finance klubu, který je nucen žádat podporu na místních peněžních ústavech.

Nahoru
klikněte pro zvětšení
Rok 1932 - „A“ mužstvo SK Benátky

1932
Dík dobré úrovni našeho fotbalu přízeň občanstva stoupá. Mistrovství se hraje se soupeři zvučných jmen: SK Jičín, Mladoboleslavský SK, Polaban Nymburk, SK Zásada, AFK Nymburk, SK Turnov, Aston Villa Mladá Boleslav. Sehráno bylo celkem 27 zápasů se skóre 72:54. DSK se opět jmenuje Rudá hvězda Benátky.

Nahoru

1933
Stálá péče výboru o dorost přináší své ovoce: dorostenecké mužstvo získává titul mistra Pelikánovy severočeské župy. Hraje v sestavě: Borůvka, Fuksa, L. Plíhal, Dědek, Zítka, Simon, A.Haken, Ebert, Martinec, Šoltys, B.Soukup. Dobrým trenérem jim byl J. Spiral. Na počest dorostu byla uspořádána oslava, při níž hostoval dorost Čechoslovanu Košíře.

klikněte pro zvětšení
Rok 1933 - Dorost SK Benátky - mistr župy

I. A mužstvo bylo v mistrovství na 3. místě. Hrálo v sestavě Pospíšil, Nedvěd, Štěpánek, B. Plíhal, Šácha, Došlý, Krejčík, Novotný, Noháč, Jos. Soukup, Mařas a Váňa a vyhrálo 15 zápasů na 3 prohry a 5 remiz.

Je ustaveno mužstvo žáků pod vedením zkušeného J. Koňáka, jehož činnost se bohužel nemůže pro nedostatek inventáře dobře vyvinout. Ve výroční zprávě byla zvláště oceněna činnost kapitána dorostu Fuksy.

Hospodářská krize nevynechává ani náš klub, ale dík vzájemné spolupráci klub odolává nepřízni osudu a stává se platnou složkou veřejného života.

Nahoru

1934
Opět jeden z plodných roků v historii SK Benátky. I. A mužstvo pod vedením placeného trenéra Dobiáše z Prahy (pravé křídlo Slavie) získává v mistrovství 2. místo se skóre 60:30 za Mlado SK. Hraje o postup do divize českého venkova s mistry žup Hradec Králové, Písek a Pardubice a získává čestné druhé místo za Hradcem Králové. Trenér Dobiáš měl k dispozici tyto hráče: Hanek, Pospíšil, Štěpánek, Nedvěd, B. Plíhal, Šácha, Došlý, Krejčík, Novotný, Noháč, Jos. Soukup, Mařas, Haken, Váňa.

Pro kvalifikační zápasy bylo nutno upravit hřiště na rozměry 101 × 66 m, což se stalo svépomocí členů. V této době zaznamenává I. A mužstvo zajímavé výhry (Aston Villa 4:0, Sparta Poděbrady 3:1, Turnov 5:0 atd.). V přípravě na kvalifikaci byla u nás hostem Čechie Karlín (I. profi), která prohrála 6:1. Zlatým hřebem sezony byl zápas s maďarským Soroksárem, účastníkem I. ligy. Tento v Benátkách první mezinárodní zápas jsme prohráli čestně po dobré hře 1:4. Dorost si vede opět dobře, sehrál 23 zápasů, z nich 15 vítězných, 3 remízy a 5 proher, skóre 75:52. Žáci hrají 12 zápasů, 11 vyhrávají s jedinou prohrou. Členská základna nadále stoupá: máme 263 členů.

Nahoru

1935
Patnácté výročí zastihlo SK Benátky ve smutku. Zemřel dlouholetý předseda klubu, Ing. A. Divecký. Byl to nezištný, obětavý pracovník, na jehož jméno nezapomeneme. Na místo předsedy nastoupil řed. Arnošt Polák.

I. A mužstvo se umístilo v mistrovství až na 6. místě, neodpovídajícím tradici. Ale v minulých letech stoupla úroveň i ostatních klubů v severočeské župě, takže mužstva jsou téměř rovnocenná. Benátky se účastní Turnaje o pohár středočeských měst (Pečky, Stará Boleslav, Poděbrady, Brandýs, Lysá, Kutná Hora, Čáslav, Nymburk) a získávají čestné druhé místo, když podlehly ve finále Staré Boleslavi.

Nahoru

1936
Na jeden rok je předsedou řed. Weigner, aby v příštím roce byl opět vystřídán řed. Polákem.

Na hřišti jsou slavnostně otevřeny kabiny a při té příležitosti odhalena pamětní deska prvnímu předsedovi klubu, Ing. Diveckému. Též byly vydány pamětní odznaky.

I. A mužstvo sehrálo 37 zápasů s výsledkem 124:90 a kleslo nečekaně až na 7. místo. Světlým bodem bylo vítězství nad Mlado SK 2:0 a 1. místo v Turnaji Nového Boru o křišťálový pohár v konkurenci: Praha XIV, Nový Bor, Česká Lípa, Doubrava. Mužstvo hrálo v sestavě: Hadrbolec, Pospíšil, Plíhal L., Nedvěd, Štěpánek, Došlý, Kysela, Plíhal B., Roudnický, Fr. Novotný, Mařas, Čáp, Kopta, Šácha, Krejčík, A. Haken, Soukup B.Dorost se dostal na 3. místo, sehrál 21 zápasů se skóre 65:18.

Před začátkem sezony přišla smutná zpráva, že zemřel Josef Noháč, jeden z nejlepších benáteckých hráčů.

Benátky přijímají na přání župy menšinového svěřence - Nový Bor. Sehráli s ním utkání a potvrdili prvotřídní úroveň severočeského fotbalu vítězstvím 7:2. Na tamním historickém hřbitově se výprava poklonila hrdinům rumburské vzpoury.

Zastaralé kabiny v hostinci u Seidlů již nevyhovovaly, a proto se začalo uvažovat o stavbě kabin na hřišti nákladem 18 500 Kč. Jarka Černý se věci ujal, osobně provedl sbírku, která vynesla 2910 Kč a vše bylo připraveno, aby kabiny mohly být z jara postaveny.

Rudá hvězda definitivně mění jméno na AFK a stává se členem nového svazu AAU. Jejími hlavními funkcionáři v té době jsou: předseda Jos. Baloun, B. Němeček, V.Pixa, V. Urban, Jos. Novotný.

Nahoru

1937
Výbor navazuje spolupráci s SK Slavia Praha.

Členská základna se zvyšuje na 285 členů, registrovaných hráčů je 120. I. A mužstvo hraje ve složení: Jelínek, Pospíšil, Plíhal L., Štěpánek, Šoltys, Šácha, Plíhal B., Roudnický, V. Zajíček, Valtr, Kyselý, Čáp, Váňa, Novotný, Daneš, B. Soukup, Mařas. Absolvuje 36 zápasů se skóre 136:77, z toho 21 vítězných, 9 prohraných a 6 remíz, a se stoupajícím výkonem získává 2. místo. Hráči Novotný a Jar. Váňa slaví 300. zápas v barvách SK. Zájezdová jedenáctka má k dispozici hráče: Jos. Urban, Ebert, Včelka, Janata K., Volf, Fuksa, Valtr, Janata Fr., Kyselý, Soukup B., Haken, Plíhal B., Došlý, Váňa, Pospíšil. Sehráli 24 zápasů, z nichž 17 vyhráli.

V tomto roce ztrácí benátecký fotbal dobrého hráče I. A mužstva, B. Došlého.

Nahoru
klikněte pro zvětšení
Pohled na šatny na starém hřišti

1938
Tento rok s tak neblahými následky pro naši vlast měl vliv i na vývoj v našem klubu.

I. A mužstvo sehrálo jen 24 zápasů a obsadilo na jaře 2. místo v I. A třídě. Podzimní mistrovství bylo předčasně přerušeno ve 4. kole - I. A mužstvo vede tabulku I. A třídy. Nejlepším střelcem se 42 brankami je Jos. Daneš.

Druhé mužstvo sehrálo 11 zápasů. Dorost sehrál 17 zápasů a stal se vítězem okrsku. Nejmenší chlapci sehráli 10 zápasů s výsledkem 33:4.

Nahoru

1939
V době tak těžké pro stát a národ je kopaná jediným rozptýlením, poněvadž divadla a koncerty i kulturní podniky takřka vůbec neexistují. Divizní zápasy v Benátkách mají neobvyklou návštěvnost - 1000 až 1500 diváků je samozřejmostí.

Ve vedení klubu nastupuje nový předseda Jar. Kopecký, sekretářem se stává J. Eisler. Klubovým kapitánem je Jaroslav Uher. Již podruhé získávají Benátky titul mistra župy. I. A mužstvo sehrálo 37 zápasů se skóre 119:82 v sestavě Jelínek, Štěpánek, Nedvěd, L. Plíhal, Roudnický, Eiman, Kouba, Němec, Krejčík, Daneš, Jos. Soukup, Mařas, Novotný, Němeček, Šváb.

Benátky vyhrávají kvalifikaci o postup do divize českého venkova nad Novo Chrudim a Spartou Úpice a vstupují tak mezi elitu naší kopané. Za soupeře mají Mlado SK, Explosii Semtín, Aston Villu Mladá Boleslav, Respo Kutná Hora, Dvůr Králové, Polaban Nymburk, Červený Kostelec, AFK Pardubice, Hradec Králové a Náchod.

Župní jedenáctku důstojně reprezentovali hráči: Kouba, Mařas, Šváb, Jelínek.

Dorost v sestavě Krejčík, Urban, Kroupa, Lebduška, Honegr, Hlavička, Švarc, Novák, Němeček, Kulich, J. Soukup, Došlý, Fleišner, Bednář, Kvíz, Záruba, Kos a Pešek sehrál 28 zápasů, z toho 19 vítězných se skóre 83:36. Sám Švarc vstřelil 26 branek. Žáci sehráli 25 zápasů se skóre 106:11, 21 z nich vyhráli. Zúčastnili se také turnaje v Lysé a obsadili dobré 3. místo.

Nahoru

1940
Jubilejní 20. rok začal v tísnivé náladě. Připravované slavnosti musely být odřeknuty. Konala se jen jubilejní valná hromada, na které byl jmenován čestným členem zasloužilý hospodář Jarka Černý. V čele klubu zůstává J. Kopecký a sekretář Eisler, kapitánem zůstává populární Jarka Uher.

I. A mužstvo sestupuje z divize, když jako nováček čestně soupeřilo s kluby jako Hradec Králové, Pardubice a nutilo je vydat vše, aby jen těsně zvítězily. Heslo „zpět do divize“ přivedlo klub ke sběrové akci, jejíž výtěžek byl použit k získání posil. Naši tedy opět bojují v župě se soupeři: Kosmonosy, Sparta Poděbrady, Městec Králové, Mnichovo Hradiště, Jičín, Turnov, Poděbrady, Velký Osek, Nová Paka, Jizeran Doubrava, Semily.

Radost působí dorost 1. místem v okrsku.

Přesto, že doba je velmi těžká, stará se nově založený divadelní odbor o posílení finanční rovnováhy klubu, který v té době má již 292 členů.

Nahoru

1941
Do čela klubu postaven MUDr. J. Rejniš, sekretářem zůstává J. Eisler, klubovým kapitánem je opět Jarka Uher. Toto vedení zůstává až do roku 1943.

Za dusných poměrů okupace si benátečtí hráči vedou dobře. Již potřetí se jim vrací titul mistra župy. Zasloužili se o to hráči: Flajšner, Kulich, Mareš, Roudnický, Soukup J., Kroupa, Soukup B., Eiman, Kouba, Mařas, Jos. Hendrych, Nykl, Němeček, Čáp, Balej, Daneš, Ciprian, Pelant, Wachtl, Štěrba, Novák.

Kvalifikační zápasy byly sehrány s mistry žup AFK Chrudim a Sparta Úpice a Benátky postoupily znovu do divize. SK Slavia Praha, jejímž svěřencem se SK Benátky stal, uvolnila zásluhou funkcionářů z Dražic Vernera, Novotného a Horčice, nejlepšího amatérského střelce B. Nikla a záložníka Baleje, později pak obránce velkého formátu, internacionála Ferdu Daučíka. Ten po půlročním působení v Benátkách odchází do ČŠK Bratislava.

Nahoru

1942
Za slušnou hru v mistrovských zápasech 1941 - 42 získávají Benátky čestnou plaketu.

klikněte pro zvětšení
Rok 1942 - Divizní „A“ mužstvo SK Benátky

I. A mužstvo hraje s novými posilami, brankářem Burešem ze Slavie a Brdkem ze SK Dejvice, a je na jaře v dobré formě, zvláště když je vedeno trenérem J. Čapkem, kdysi výbornou levou spojkou SK Slavie. Také zaznamenávají několik pozoruhodných výsledků: Explosia Semtín 5:2, Dvůr Králové 2:1, SK Náchod 7:2, AFK Chrudim 6:2, Sl. Pardubice 5:4, Č. Kostelec 2:1. Konečná tabulka ukazuje, že benátečtí hráči v soutěžním roce 1941 - 42 obhájili 5. místo s 22 body. Trenér Čapek stavěl tyto hráče: Jelínek, Kroupa, Mareš, Kouba, Rydval, Balej, Mařas, Pelant, Nikl, Sedlmajer, Čáp, Štěrba, Daneš, Krejčík, Němeček, Brdek, J. Soukup, Jos. Hendrych.

I na podzimní kolo bylo mužstvo dobře připraveno, sedmé místo se skóre 29:42 lze považovat za dobré. Hrálo se v sestavě: Bureš, Kroupa, Brdek, Kouba, Vlk, Balej, Mařas, Štěrba, Němeček, Čáp, Jos. Hendrych, Němec, Mareš, Kulich, J. Soukup, Krejčík, Ciprian. Zápasy navštívilo 1000 - 1400 diváků - každý pátý Benátčan je na fotbale.

Nahoru
klikněte pro zvětšení
Rok 1943
Dorost SK Benátky - mistr Severočeské župy

1943
Velká radost z dorostu. Dokázal to, co se dosud nepodařilo žádnému jinému klubu: dobyl podruhé titul mistra župy. Vyhrál bez ztráty jediného bodu a zvítězil v celožupní soutěži slušnosti. Vedení klubu pozvalo proto do Benátek jako odměnu dorost pražské Slavie. Náš dorost zvítězil 3:2. V dorosteneckém mistrovství o titul mistra Čech byli naši dorostenci nečekaně poraženi od Hlubočep 1:3 a tím vyřazeni z dalšího boje. Zápas v Benátkách zhlédlo 1600 diváků.

V družstvu dorostenců hráli: Kubišta, Burian, M. Pospíšil,M. Urban, Kos, Souček, Volštát, J.Hendrych, Novotný, Tvrzník, Valenta, Mráz. Ani žáci se nedali zahanbit a vyhráli v Bakově pohár ředitele Tábora, když ve finále porazili domácí 2:1.

Divizní jaro nezačalo pro I. A mužstvo dobře. Bylo odsunuto na 11. místo a sestoupilo do župního mistrovství. Hrálo v sestavě: Kulich, Kroupa, Kafka, Honegr, Bílek, Mařas, Kouba, Vlk, Němeček, Čáp, Nikl, Mareš, J. Soukup, Jos. Hendrych, Pařízek, Nachtman, Mráz, Zmatlík, Brett.

V první třídě severočeské župy probíhá podzimní kolo příznivě a Benátky vedou. Všichni se těší na jaro.

Nahoru

1944
V tomto roce je zvolen předsedou dr. Fukárek, který setrvává ve funkci i v roce 1945.

Dorost Benátek se opět stává vítězem slušnosti v soutěži pořádané ČSF.

I.A mužstvo zklamalo naděje a skončilo v mistrovské soutěži na 3. místě. Hrálo v sestavě: Kulich, Flajšner, Kroupa, Mareš, Kliner, Pařízek, Němeček, Kouba, Mráz, Čáp, Švejda, Jos. Hendrych, Volf, Najman J.

Podzimní kolo nebylo dokončeno, normální soutěže byly zrušeny a nařízeny Podzimní hry PSŽF. Do nich byly přilosovány Předměřice, Mělnické Vtelno, Byšice, Chotětov, AFK Benátky, Jizerní Vtelno, Kochánky, Bezno, Krpy. První místo vyhráli benátečtí hráči ve složení: Kulich, Flajšner, Kroupa, Mareš, Kliner, M. Pospíšil, Pařízek, Němeček, Kouba, Mráz, Čáp, Švejda, Hendrych Jar., Hendrych Jos., Tvrzník, Volf, Valenta a J. Najman.

Na hřišti jsou přistavovány svépomocí místnosti pro správce hřiště. Jedná se o stavbě stadionu, který je plánován ve Starých Benátkách.

Nahoru

1945
Po několika přátelských zápasech se pokračuje v Podzimních hrách, koncem dubna jsou ale přerušeny.

Postup Rudé armády rozdrtil poslední odpor nacistů a zbavil nás potupné okupace. Se slzami v očích jsme vítali naše osvoboditele a zdravili slavný 9. květen 1945.

V obnovené republice se dne 27. června koná 25. jubilejní valná hromada SK Benátky. Co těžkých chvil přeletělo přes nás za tu dobu, starosti a strasti, radostné chvíle a opět beznaděj - ale SK Benátky neustává ve své činnosti ani na chvíli. Láska k milovanému klubu pomáhá překonávat všechny překážky.

Rok 1945 znamená nové sportovní dění v rámci sjednocené tělovýchovy. Vítáme ji, protože dává našemu sportu příležitosti k masovému vývoji. Jen špatným snem zůstává kuratorium pana Moravce. Ti nebyli s Benátkami nikdy spokojeni a nejednou vyhrožovali, že klubu zastaví činnost, zejména naší chloubě - dorostu. Na zlatý poklad republiky daruje SK 1300 Kč.

V rámci oslav se koná zápas se župní jedenáctkou. Konečně se sport dostává do normálních kolejí a jedna složka po druhé zahajuje mistrovskou soutěž. Boj o mistrovské body PSŽF začíná koncem srpna a účastní se ho kluby: Česká Lípa, Slavoj Liberec, Mnichovo Hradiště, Městec Králové, Slavoj Mladá Boleslav, Hubálov, Sparta Poděbrady, Kosmonosy, SK Jičín, Čechie Jičín, L. Poděbrady, Mlado SK, Jizeran Doubrava.

Mistrovství hráli: Kulich, Flajšner, Kroupa, M. Pospíšil, Kouba, Burian, B. Soukup, Honegr, F. Urban, Volf, J. Najman, V. Novák, M. Kliner, Hendrych Jos., Hendrych Jar., Tvrzník, Němeček, Mráz, Valenta, Volštát.

Nahoru

1946
Předsedou klubu je zvolen Jarka Černý. Ročník 1945 - 46 skončilo I. A mužstvo na 3. místě s 33 body a skóre 89:63. Podzimní kolo zastihlo mužstvo ve špatné formě. Skončilo na 10. místě.

Dorost o mistra PSŽF skončil na čestném druhém místě s 8 body. Dne 2. března 1946 pořádal výbor první karneval po okupaci. Vynesl 36 000 starých korun.

Nahoru

1947
Do čela klubu je zvolen Fr. Schierl. I. A mužstvo je v kritické situaci a je ohroženo sestupem z I. A třídy PSŽF.

Dorostenci skončili na 2. místě, žáci sehráli 4 zápasy se skóre 14:1.

Krize trvá i na podzim, I. A mužstvo končí v mistrovství na 11. místě, rovněž výkon dorostenců silně upadl.

Nahoru

1948
Přišel únor a s ním na sportovním obzoru sloučení sportu s tělovýchovou. V rámci budoucího uspořádání jsou zrušeny všechny spolky, tedy i SK Benátky. Je utvořen akční výbor, který ustavuje vedení klubu takto: předseda Fr. Schierl, dalšími členy vedení se stávají: V. Roudnický, L. Fukárek, Načeradec, Jar. Král, Strnad, Černý, Pospíšil, Čáp, Rudolf, Martinovský, Štýs, Beránek, V. Najman st., Rohan, Janovský, Urban, Mařas, Růžický, Hráský, O. Polák. V dubnu se SK Benátky včleňuje do místního Sokola, který mění název na Sokol Karbo Benátky. AFK Benátky vstupuje v témž měsíci jako celek rovněž do Sokola Karbo Benátky.

Krize I. A mužstva trvá, v konečné tabulce je na 10. místě.

Nastává doba reorganizací. Podzim přináší i velké změny ve složení místních soutěží. Benátky jsou zařazeny do I. A třídy jih, k níž patří i Městec Králové, Čechie Jičín, Kostomlaty, Velký Osek, AFK Nymburk, Kosmonosy, Jičín, Dobrovice, Poděbrady, Kopidlno, Slavoj Mladá Boleslav. Členové technické komise mají k dispozici tyto hráče: Kulich, M. Pospíšil, J. Najman, Kouba, Čemus, Fr. Roudnický, Jos. Hendrych, Kalkuš, Soukup Jar., Bubeníček, Mařas, Lilling, Kos, Richter a Soukup V. Benátečtí končí po slabém výkonu na 8. místě.

Nahoru

1949
Stávající léta jsou poznamenána mnoha organizačními zásahy do tělovýchovy a sportu. Karbo Benátky má ke všem dobře míněným pokusům kladné stanovisko. Soutěže jsou hrány novým způsobem jaro - podzim. Karbo Benátky hraje v okresním přeboru s velkou převahou a umisťuje se na prvním místě. Tím postupuje do II. třídy Tyršova kraje. V této době hrají za Karbo Benátky Kulich, M. Pospíšil, J. Najman, Kouba, Čemus, Fr. Roudnický, Jos.Hendrych, Kalkuš, J.Soukup, Bubeníček, Mařas.

Nahoru

1950
Dorost - chlouba Benátek - vyhrává potřetí titul mistra okresu Mladá Boleslav. Tím se kvalifikuje do pohárové soutěže Žákova memoriálu, kde vyhrává všechny zápasy a získává putovní pohár. Kádr mužstva tvořili: Rousek, Valenta, Pospíšil, Sloup, Hanek, Tůma, Pecka, Novotný, Brožek, Noháč, Splídek. Dorostenci mají v podzimním kole krajské soutěže účast zajištěnu. Jako okresní vítěz hraje dorost o Pohár míru Tyršova kraje, ale je po třech vítězstvích vyřazen z postupu do finále dorostem Sokolovo Libeň 0:2. Dorostenci Hanek, Valenta, Hlaváček, Splídek a Brožek reprezentují okres v dorosteneckém pětiboji v Praze na Strahově a umisťují se mezi prvními deseti z 25 mužstev. Nejlepší byl Hlaváček.

Neméně dobře si vedou žáci - v mistrovských utkáních vedou brankovým náskokem 18:0. Jsou také pověřeni okresní technickou komisí, aby reprezentovali jako celek okresní jedenáctku Boleslavska při zápase s Nymburkem.

I. A mužstvo bylo zařazeno do II. třídy Mladoboleslavska, kde soutěží s družstvy: Sokol Bezno, Neratovice, Kostomlaty, Jíkev, Poděbrady, Slavoj Mělník, Brandýs nad Labem, AZNP B, Mlado SK, Nymburk B., Stará Boleslav, Kostelec a Chrásteckotišický tým. Na sestavách jsme nejčastěji vídali jména: Heřman, Kulich, Hendrych Jar., Pospíšil M., Hanka, Řípa, Fr. Roudnický, Pařízek, Tvrzník, Marek, Kalkuš, Pospíšil L., Richter, Hendrych Jos. - Druhé mužstvo získává druhé místo.

Nahoru