Bejr – Rosenkranz, Třasák, S. Novák, Mareš – Zuna (46. Šimek), Karásek, Smetana, Novotný (84. Kučera) – A. Kohout, Kozma

Kratochvíl – Trojan (85. Brynda), Pochman, Novák Martin, Kabyl (11. Hubáček) – Kubeš, Slezák, Zuskin, Špička – Hadraba (69. Jirásek), Matoušek

karta: 60. A. Kohout, 69. Bejr – 8. Kabyl, 61. Zuskin
karta: 61. A. Kohout , 74. Třasák, 79. Kozma
rozhodčí: Brejník – Malý, Pavelka, delegát: Tasch
Střely mimo: 3:4
Rohové kopy: 1:4
Ofsajdy: 4:2
Fauly: 22:7 !!!

Divadlo režírovalo trio rozhodčích v čele s Brejníkem. Ten daroval Libiši gól a poté vyloučil tři hráče Benátek !

Velmi zvláštní pozadí mělo utkání 26. kola krajského přeboru na benáteckém fotbalovém stadionu. K řece Jizeře zavítala  Libiš a od úvodního hvizdu sudího Brejníka bylo jasné, jakým směrem se zápas bude ubírat. Vše vyvrcholilo ve druhém poločase, kdy se tento souboj dvou sousedů v tabulce změnil ve frašku! Jednotlivým situacím se budeme podrobněji věnovat níže. Benátky sice nepředvedly světoborný výkon, ale trojice sudí je směrem dopředu téměř nenechala hrát. A to se pak fotbal hraje velmi těžko a není se tak čemu divit, že se hráči cítí ukřivděni, když se proti tomu nedá bojovat. Je tedy skutečně na pováženou, jakým způsobem mužstvo Libiše proplouvá krajským přeborem, protože nedělní utkání skutečně nebylo prvním, které bylo trojicí rozhodčích vedeno jednostranně ve prospěch Libiše. Fotbal by měl především přinášet radost pro hráče i diváky, ale v některých případech tomu bohužel tak není... Jestli mají Libiští radost z výhry 1:0 po vymyšleném trestném kopu, budiž jim přáno.

Kdo byl přítomen podzimnímu zápasu Benátek v Libiši, mohl vidět tradiční libišskou křivdu. Hosté zde prohráli 0:2, když první gól padl z vymyšlené penalty a druhý po evidentní hře rukou. Benátečtí se chystali soupeři výsledek oplatit, jenže moc vzala do svých rukou trojice rozhodčích a za celý zápas nedovolila domácím získat body. Hlavní sudí Brejník postřehl pouhých sedm faulů hostí, z toho minimálně třikrát úmyslně přerušil hru, přestože mohl Benáteckým ponechat výhodu. Přesto hned v úvodu domácí šanci měli. Třasákův centr se snažil usměrnit mezi tři tyče Karásek, ale těsně minul. Už po jedenácti minutách museli hosté nuceně střídat, zraněného Kabyla nahradil Hubáček. Libiš se k první šanci dostala po čtvrthodině hry. Zpoza vápna vystřelil Martin Novák a jen těsně minul tyč Bejrovy branky. Ve 20. minutě unikl Josef Novotný a před těsně před vápnem po nedovoleném zákroku spadl, sudí Brejník s ledovým klidem kroutil hlavou. O pět minut později hostující Slezák vyslal nenápadnou střelu, která orazítkoval břevno benátecké branky. Aktivní byl v benáteckém dresu zejména Kohout, několik jeho centrů do vápna ale vždy přerušil hvizd rozhodčího pro údajné útočné fauly.

Do druhého poločasu už nenastoupil v domácím dresu David Zuna a nahradil ho Radek Šimek. V 52. minutě nařídil rozhodčí Brejník trestný kop pro hosty z velmi výhodné pozice, ale Kubeš svým technickým kopem Bejra nepřekvapil. Po hodině hry dostal žlutou kartu Aleš Kohout. O pouhou minutu na to postupovali Benátečtí do rychlého brejku, Zuskin fauloval a Brejník ač mohl nechat výhodu, přerušil hru. Zuskinovi udělil žlutou kartu a domácímu Kohoutovi na otázku, proč neponechal výhodu, odpověděl červenou kartou! A tento moment rozdmýchal emoce. V 69. minutě Mareš čistým zákrokem získal míč, ale rozhodčí Brejník přesto nařídil trestný kop z hranice vápna. Čtyři minuty se nehrálo, neboť hlavní rozhodčí musel uklidňovat pořadatelskou službu, hráči i domácí lavičku a běhal na hřišti sem a tam. Mezitím ještě uviděl žlutou kartu Josef Bejr za řečnění: "To si tam rovnou můžu dva hodit a jít domů." Až poté hostující Jan Slezák z darovaného trestňáku trefil šibenici – 0:1. Ihned po obdržené brance dostal rovnou červenou kartu také za řečnění Martin Třasák! A tyjátr pokračoval. Další dva přímé kopy z dobré vzdálenosti hosté nevyužili, na druhé straně po ojedinělém výpadu Šimek už překonal Kratochvíla, hosté těsně před Kozmou míč odkopli. Přesto byl Kozmovi odpískán směšný útočný faul ještě před tím, když se Kozma snažil dopravit ve skluzu balón do branky a zrazil se nohama s hostujícím hráčem a doslova divadelní vystoupení se hrálo dál. Evidentně rozladěný Karel Kozma okomentoval tuto situaci a další červená karta byla na světě! Domácí tak zbytek zápasu dohrávali v osmi lidech – jen málo vídaná situace! Benátky přesto oslabeni o tři hráče srdnatě bojovali. Marně. Jakýkoliv náznak útoku byl okamžitě zastaven Brejníkovou píšťalkou. Poměr faulů 22:7 je také všeříkající...

Zápas sledoval u zábradlí za libišskou střídačkou krajský sudí Jiří Kabyl, jehož syn v Libiši hraje a poté se ještě s úsměvem postavil po zápase ke vchodu do kabin, odkud byl však rozvášněnými fanoušky brzy „vykázán“. Dále pak tento muž celý zápas udílel hostujícímu týmu pokyny, kdežto „trenér“ Václav Havel na střídačce nebyl za celé utkání skoro vůbec slyšet. Rozhodčí zhruba hodinu po zápase unikli zadním vchodem, snad aby se jim něco nestalo, neboť rozvášněný dav 50 benáteckých příznivců by jim asi hodně vyčinil. Nechutné pozadí tohoto zápasu muselo pořádně namíchnout nejednoho fotbalového příznivce. Jestli se tímto směrem bude český fotbal ubírat a nezačne se s tím něco dělat, bude to hodně špatné...

Trenér Benátek Vladislav NEJEDLÝ: „Co v takovém zápase hodnotit. Následky vedení zápasu tzv.rozhodčími jsou hrůzostrašné a neuvěřitelné! TŘI vyloučení! A jistě také nebylo náhodou, že se do kabin poroučeli nejzkušenější Kohout, Třasák a dále pak Kozma, takže závěrečnou dvacetiminutovku jsme dohráli se 7 statečnými v poli. Je nám z toho smutno, ale ještě zřejmě v závěru soutěže nejsou všechny "zářezy" vyčerpány. Na závěr bych chtěl podotknout, že většina problémů je spojována s mužstvem Libiše. Kam spěješ krajský "fotbale"......?!"

Trenér Libiše Václav HAVEL: „Chválím kluky za plnění taktických pokynů, Honza Slezák mohl při troše štěstí vstřelit hattrick, poprvé trefil břevno, podruhé ho vychytal Bejr, nakonec trefil šibenici, byl to jeho zápas. Hrálo se za dusného počasí, myslím si, že po anglickém týdnu toho mají hráči plné zuby, ale po vítězstvích se únava snáz vstřebává."

Předzápasové představení soupeře z Libiše naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Sokol Libiš ZDE!

• Úvaly – Un.Beroun 1:0 (0:0) článek 1 a 2

Příští 27. kolo v 17:00  hod.: SOBOTA: SK Rakovník – SK Benátky Libiš – K.Hora (10:15), Brand./Bol. – N.Strašecí, (10:15), Hradištko – Čáslav "B", Dobrovice – Český Brod, Un.Beroun – Tn.Rakovník,  NEDĚLE: Úvaly – Neratovice, Štěchovice – Zápy.