( 2:0 )

Jíra – Flachbart, Karásek, Murárik, Horák – Jiránek (81. Michal Korec), Buryán (85. Sosnovský), Mižič (87. J. Rosenkranz), Smetana, Klain (63. M. Novotný) – Škarecký (74. Martin Korec)

Diváků: 250

Stehno – Skokan, Schwarz, Franc, Urban – Vácha (85. Hačka), Frejlach, Vančura, Wolf (75. Pospíšil) – Křelina, Antoš (62. Nekvinda)

góly: 9. Škarecký, 21. Flachbart (pen.), 67. Buryán, 82. Michal Korec – 70. Křelina
karta: 7. Flachbart, 30. Buryán, 70. Škarecký – 20. Wolf, 20. Frejlach, 36. Vančura
Libor Křelina

Pěkný fotbal ze strany Benátek přinesl první tříbodovou výhru !

Benátečtí fotbalisté své příznivce zatím rozhodně těší. V zatím posledním zápase totiž získali skalp prvního týmu divizní tabulky Sparty  Kutná Hora. Hosté přijeli do Benátek nad Jizerou i se svoji největší hvězdou Tomášem Frejlachem. Nutno dodat, že tento první ligou ostřílený hráč nebyl po celých devadesát minut téměř vůbec vidět a nejvíce na sebe upozornil žlutou kartou. Benátky daly zapomenout na nemastný-neslaný zápas v Trutnově a fyzicky náročnou hrou rozleptaly hru svého soka, který si prakticky vytvořil jen gólovou příležitost, kterou proměnil. Benátky vstřelily čtyři pěkné branky, které musely jistě zahřát opět velmi pěknou návštěvu.

Utkání mělo od prvních minut velký náboj. Benátečtí hýřili aktivitou, byli to právě oni, kdo častěji zaměstnával soupeřovu obranu. Přesto si první vážnější šanci připravili hosté. Zajímavě rozehraný rohový kop byl přepuštěn na nabíhajícího Wolfa, jehož tvrdá střela skončila nad břevnem. Na druhé straně jen těsně nedosáhl na míč Škarecký. Benátecký záložník si připravil gólovou lahůdku na 9. minutu, kdy k němu propadl dlouhý aut, který Martin Škarecký přetavil v branku – 1:0. Tentýž hráč byl ve 20. minutě poslán v pokutovém území nedovoleně na trávník Wolfem a hlavní rozhodčí Haleš neváhal s odpískáním pokutového kopu. Míč si postavil zkušený Jan Flachbart, zmátl brankáře Stehna a na opačnou stranu, než skákal kutnohorský gólman, rozvlnil síť – 2:0. Benátecké dvoubrankové vedení rozhodně povzbudilo, aktivní byl zejména Mižič, leč brankových příležitostí bylo ve zbytku poločasu jako šafránu. Za zmínku snad stojí jen Vančurova střela z trestného kopu, kterou zneškodnil pozorný brankář Jíra.

I ve druhém poločase byli mírně aktivnějším týmem Sedláčkovi svěřenci. Oba brankáři však příliš práce neměli. Uklidnění na benátecké kopačky přinesla až 67. minuta. Přetažený centr oslovil Jiránka, který obratem poslal míč na Mižiče, jehož střelu dostal patičkou za Stehnova záda Jan Buryán3:0. Radost ze vstřelené branky měla ale jepičí život. O chvíli později totiž na druhé straně skóroval hlavičkující Libor Křelina3:1. Hostující mužstvo ještě vycítilo šanci, na víc, než na nepovedenou střelu Frejlacha se ale nezmohlo. Naopak střídající Michal Korec byl na trávníku necelou minutu, když ukázkově z těžkého úhlu proměnil centr od rohového praporku – 4:1. Tři minuty před koncem mohl přidat mladší z bratrů Korců další branku, hlavičku mu ale brankář Stehno vyškrábl. V samém závěru ještě otestoval z uctivé vzdálenosti Jírovu pozornost Frejlach, to bylo ale vše, co spokojené benátecké obecenstvo vidělo. Chvilku poté totiž hlavní rozhodčí Haleš zápas ukončil.

Benátečtí tak navázali na šňůru dvoubodových vítězství prvním tříbodovým. Nyní se nachází na pátém místě, s odstupem pouhého bodu na vedoucí příčku. Nyní je čeká další ze vzdálenějších soupeřů. Vyzvou totiž náchodský tým, který vede exligový fotbalista Radovan Hromádko.

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK: „S dnešním výkonem jsem spokojený. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Soupeře jsme pustili jen do jedné brankové příležitosti, kterou se mu podařilo proměnit. Naše mužstvo hrálo agresivně, důrazně. Branky jsme vstřelili po pěkných fotbalových akcích. Všechny hráče bych chtěl pochválit. Z uplynulých čtyřech zápasů byl tento z naší strany rozhodně nejkvalitnější. Dokonce bych řekl, že za celou dobu mého působení v Benátkách nad Jizerou byl tento zápas jeden z nejlepších."

Trenér Kutné Hory Jan HOLÍK: „Dnešní zápas rozhodla už 9. minuta, kdy jsme dostali branku, která byla poměrně zbytečná. Soupeř byl aktivnější, což vyústilo pokutovým kopem, ke kterému bych se nerad vyjadřoval. Jinak se poločas dohrával víceméně bez šancí na obou stranách. Podobná hra plynula až do inkasované branky na 0:3. Poté se nám po celkem pěkné akci podařilo snížit. Škoda, že jsme si nechali vstřelit čtvrtou branku po rohovém kopu. Soupeř byl dobrý, ale tříbrankový rozdíl hře neodpovídal. Se čtyřmi inkasovanými góly jsem samozřejmě nespokojen. Máme tedy na čem pracovat."

Předzápasové představení soupeře z Kutné Hory naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – Kutná Hora ZDE!

CELÉ VIDEO: SK Benátky – Kutná Hora ZDE!

VIDEA k jednotlivým zápasům naleznete ZDE!

Článek z webu soupeře naleznete ZDE!

VÝSLEDKY 4. kola DIVIZE "C":

• SK Benátky – Sparta Kutná Hora 4:1 (2:0)
  • Č.Třebová – Letohrad 0:1 (0:0)

Příští 5. kolo v 17:00 hod., SOBOTA: Náchod – Benátky, Dobrovice – Dvůr Králové, Ústí n/O. – Č.Třebová, Letohrad – Živanice, Č.Brod – V.Mýto, NEDĚLE:  K.Hora – Jablonec n/J., Trutnov – Pěn./Turnov, Pardubice "B" – Týniště n/O.