Bejr – Beneš, Pára, Kovář, Sháněl – Bláha (46. Olšák), Lacina, Karásek (66. Hruška), Korejza – Kořínek (77. Mezera), Došlý

Valkoun – Kuchyňka, Staroba, Pacovský, Pacina, Kunc (68. Škopek), Vácha (54. Ryba), Bejček, Doubek, Lundák (63. Hausner), Rom

góly: 30. Bláha, 57. a 63. Kořínek, 82. Došlý
rozhodčí: Vilhelm – Divílek, Klečka, delegát: Maurer M.
Rohové kopy: 3:5
Ofsajdy: 6:3
Fauly: 16:11

Až v šestém domácím utkání si Benátky připsaly tři body !

Až na šestý pokus se benáteckým fotbalistům podařilo zvítězit na domácí půdě. V neděli 11. října bylo na Městském stadionu v Benátkách odehráno 9. kolo krajského přeboru mužů, v němž domácí SK Benátky hostily nováčka soutěže TJ Ligmet Milín. Milínští se před zápasem pohybovali na předposledním místě tabulky a povinnost tak domácím velela vyhrát. To se nakonec svěřencům trenérů Šafáře a Jíchy podařilo a ještě si s chutí zastříleli. Brankář Valkoun musel ze své sítě vytahovat celkem čtyří míče, když jeho tým prohrál vysoko 0:4.

V dresu hostí do utkání na pozici obránce nastoupil také dvaačtyřicetiletý Zdeněk Staroba, který ještě nedávno vedl Písek ve třetí fotbalové lize. Staroba předtím nastupoval např. v dresu jihočeské Čížové. V obraně nastoupil také zkušený Marcel Pacovský, jenž v sezóně 1998/99 v šesti případech oblékl dres příbramské Dukly. Ani oni však Milínu k lepšímu výsledku nepomohli. Skóre se poprvé měnilo ve 30. minutě. Došlý přihrával pod sebe na Karáska, ten vystřelil, do střely padl Tomáš Vácha, od něj se odrazil balon na kopačku Jiřího Bláhy, pro kterého již nebyl žádný problém prostřelit Valkouna – 1:0. Do konce poločasu bylo k vidění hned několik zajímavých situací. Navrátilec do benátecké sestavy Kořínek vysunul Beneše, který těsně minul. Pak se pokoušel prosadit Kořínek, hostující obrana však nebezpečí odvrátila. Předtím neuspěl v jasné šanci Kovář, když netrefil centrovaný balón Korejzy. Zahrozili i hosté. Únik Luboše Kunce však dobrým zákrokem uhasil pozorný Bejr. V závěru poločasu ještě Valkoun zachránil hosty při tutovce Kořínka.

V 51. minutě pálil agilní Kořínek jen do Valkoun. O tři minuty později se na hřiště podíval také bývalý český reprezentant v desetiboji, bezmála dvoumetrový Jiří Ryba, který je kondičním trenérem prvoligového celku 1.FK Příbram. Ani on se v útoku neprosadil, branky stříleli naopak domácí fotbalisté. V 57. minutě se s míčem otočil Aleš Kořínek a přesnou střelou k tyči byl odměněm za svou aktivitu gólem – 2:0. Poté neuspěl Karásek, ale v 63. minutě přidal Aleš Kořínek svou druhou branku. Místo přihrávky volil střelu a přízemní střelou podél vybíhajícího brankáře zvýšil skóre – 3:0. V 77. minutě se poprvé v sezóně představil v dresu benáteckého áčka Lukáš Mezera, jenž přímo na hřišti sledoval, jak gólman Valkoun vyrobil hrubku, když nepřesným odkopem "našel" Korejzu, ten vrátil do vápna na Lukáše Došlého, který Valkounovi nedal šanci a prostřelil jej počtvrté – 4:0. V příštím kole budou benátečtí zajíždět do Polep, kde to rozhodně nebude procházka růžovým sadem.

Předzápasové představení soupeře z Milína naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Ligmet Milín ZDE!

VÝSLEDKY 10. kola krajského přeboru :

• SK Benátky – TJ Ligmet Milín 4:0 (1:0)
  • Libiš – N.Strašecí 0:1 (0:0) článek 1 a 2

Příští 11. kolo v 15:30  hod.: SOBOTA: Polepy – SK Benátky, N.Strašecí – Vlašim "B", Un.Beroun – Pol.Nymburk, Milín – Brandýs/Boleslav, Litol – Neratovice, NEDĚLE: Zápy – Kolín, Sedlčany – Úvaly, Semice – Libiš.