Mošnička – Mašek, Pudil, Moulík, Pešek – M. Valsa, Žáček, M. Chlasták, Turek – P. Chlasták, Kvěch (65. Fecilák)

L. Novák – Pára, Kolář, Kovář, Olšák – Bláha (80. Lacina), Beneš, Karásek, Korejza (59. Škuthan) – Kořínek (71. D. Novák), Sháněl

góly: 77. M.Chlasták – 54. Kovář, 73. Škuthan, 88. Sháněl z pen.
karta: 58. Žáček, 88. Mašek, 88. Pešek – 13. Sháněl, 67. Bláha, 78. Kovář
rozhodčí: Svoboda M. – Chaloupka, Zelenda, delegát: Pokorný
Rohové kopy: 3:6
Ofsajdy: 2:6
Fauly: 18:18

Ze Sedlčan přivezly Benátky povinné tři body !

Mrazivé počasí začínajícího listopadu čekalo o víkendu na hráče ve fotbalovém krajském přeboru. Benátečtí v rámci 13. kola zajížděli na půdu nováčka soutěže – TJ Tatran Sedlčany. Celek z  Příbramska v dosavadním průběhu nejvyšší krajské soutěže získal pouhopouhý jeden bod a svoji bodovou sbírku nerozmnožil ani v zápase proti Benátkám. Benátečtí se po výhře 4:1 dostali na 4. místo tabulky se ziskem 22 bodů. Stejně bodů mají také třetí Úvaly, které budou příští neděli soupeřem benáteckého týmu u řeky Jizery!

V prvním poločase byla k vidění první vážnější šance až ve 23. minutě. Kovářův centr našel přesně Karáska, ten byl sám před Mošničkou, střelu k tyči mu však domácí gólman vyrazil pouze k nohám Korejzy, který si obhazoval domácího gólmana a skácel se k zemi, rozhodčí Marian Svoboda však do píšťalky nefoukl a pokutový kop se tak nekopal. Poté Olšák přešel přes nedůrazného Turka, nacentroval a našel přesně Sháněla, ten byl sám před Mošničkou, ale nechal ho opět vyniknout, dorážku i s tečí nasměroval do boční sítě. Benátečtí byli při chuti a chtěli na hřišti outsidera vstřelit první branku. Když se gólman Mošnička ukopl, míč skončil dva metry před ním na kopačkách Sháněla, ten našel Bláhu, který byl u míče o chloupek dříve než Mošnička, který už mu zmenšoval úhel, přehodil domácího gólmana, ale netrefil branku. První poločas tak branku nepřinesl.

Po začátku druhého poločasu se ke slovu dostaly také Sedlčany. V 50. minutě střílel z dobré pozice domácí Kvěch. Trefil však dobře postaveného Libora Nováka. V 54. minutě už se ale hosté dočkali. Kořínkův centr přistál přesně na hlavě Jiřího Kováře, který nedal Mošničkovi žádnou šanci – 0:1. Pro Kováře to byla první branka v benáteckém dresu. Úvodní branka vnesla na hostující kopačky klid, což bylo korunováno v 74. minutě. Nádherný nadýchaný centr poslal do vápna Jiří Bláha, ve vápně byl hrubě sražený Karásek, míč však přeletěl na zadní tyč, kde rybičkou hlavičkoval střídající Jaromír Škuthan a trefil přesně síť – 0:2. Vítr z plachet benáteckým na chvíli sebrala situace ze 77. minuty. Martin Chlasták trefil ve zdi hostujícího Pavla Beneše, od kterého se odráží míč přesně k tyči branky Libora Nováka – 1:2. V samém závěru však ještě Lacina pěknou přihrávkou našel Sháněla, který předběhl Maška, ten ho ve vápně zezadu srazil a sudí Svoboda nařídil pokutový kop! Sám postižený Martin Sháněl poslal Mošničku na druhou stranu a s přehledem proměnil – 1:3. Poté ještě stoprocentní šanci zahodil Petr Chlasták. Na výsledku se tak nic neměnilo a Benátky mohly na hřišti posledního celku slavit výhru 3:1.

Předzápasové představení soupeře ze Sedlčan naleznete ZDE!

ON-LINE: TJ Tatran Sedlčany – SK Benátky ZDE!

VÝSLEDKY 13. kola krajského přeboru :

• TJ Tatran Sedlčany – SK Benátky 1:3 (0:0)
  • Zápy – Vlašim "B" 1:1 (0:0) článek

Příští 14. kolo ve 10:30  hod.: SOBOTA: Sokol Libiš – TJ Polepy (10:15), Brandýs/Boleslav – Sedlčany (10:15), Kolín – Litol, Un.Beroun – Zápy, N.Strašecí – Semice, NEDĚLE: SK Benátky – SK Úvaly, Pol.Nymburk – Neratovice, Vlašim "B" – Milín.