Šídlo – Verner, Trojan, Zuskin – Pospíšil, Novák, Hubáček, Špička – Jirásek – Gondek (72. Pochman), Obermajer (88. Moško)

góly: 70. D. Novák, 78. Lacina – 15. Jirásek, 39. Obermajer
karta: 65. Hruška – 41. Jirásek, 84. M. Novák
rozhodčí: Jeník – Nehasil, Němeček, delegát: Vokatý
Rohové kopy: 9:8
Ofsajdy: 0:2
Fauly: 20:23

V domácím prostředí Benátky opět získaly jenom bod !

Poslední srpnová neděla patřila opět fotbalovému krajskému přeboru. Na programu bylo konkrétně 4. kolo, v němž se fotbalisté SK Benátky nad Jizerou střetli s postupovým kandidátem, TJ Sokol Libiš. Benáteckým příznivcům se v novém sezóně na domácím trávníku poprvé představil místní ochovanec obránce Pavel Beneš. Ten přišel k řece Jizeře ze sestoupivší Staré Boleslavi.

První jiskřivý moment musel řešit domácí gólman Josef Bejr. Zkušený někdejší strážce svatyně prvoligových Českých Budějovic v 11. minutě musel předvést své umění, neboť se o první branku utkání mocně pokoušel novic v libišském dresu. Dravý útočník Gondek z Neratovic zpoza vápna nebezpečně pálil, ale Bejr jeho ránu zneškodnil. V 15. minutě však ani Bejr nedokázal zabránit pohromě v podobě úvodní branky Libiše. Na zadní tyči Špička přiťukl Tomáši Jiráskovi, jehož  hlavička jen těsně skončila za brankovou čárou. Skluz stopera Koláře již přišel pozdě a sudí Jeník ukázal ke středovému kruhu, čímž branku uznal – 0:1. Další velké varování přišlo ve 24. minutě. To si totiž střelec branky Jirásek opět našel volné místo ve vápně, ale ke své smůle a benáteckému štěstí těsně minul. Tato výstraha však pro benátecké hráče byla zřejmě příliš málo a ve 39. minutě je ztrestala další nová akvizice, Ladislav Obermajer. Ten si totiž naběhl do prostoru mezi beky a křížnou střelou nedal Bejrovi pražádnou šanci – 0:2. Jedinou vážnější šanci měly Benátky těsně před pauzou. Ve 44. minutě nejprve hlavičkoval Sháněl, Šídlo vyrazil a dorážející stoper Kolář nedokázal ve stoprocentní šanci libišského brankáře propálit.

Do druhé půle nahradil Petr Hruška Bláhu a v 54. minutě Karásek vystřídal Milana Korejzu. Třetím novicem v sestavě byl David Novák. Všichni tři čerství hráči vnesli do hry větší aktivitu, což se nakonec v konečném zúčtování projevilo. Trenéru Šafářovi se tyto rošády velmi povedly a má tak velkou zásluhu na vybojovaném bodu. Pojďme však hezky postupně. Právě novic Novák nejprve vysunul přihrávkou Hrušku, který ještě Šídla nepřekonal. Hbitý brankář Sokola zakročil nohama a stále držel hosty nad vodou. V 70. minutě přišlo benátecké snížení. Dobře hrající Hruška přenesl hru na pravou stranu hřiště, kde Beneš vyhrál hlavičku s protihráčem, nacentroval před branku na Davida Nováka, který takzvaným koníčkem snížil na dostřel jediné branky – 1:2. Benátečtí vycítili šanci a v 78. minutě za jásotu diváků dokonce vyrovnali! Žolík tohoto zápasu Petr Hruška vymyslel další gólovou akci. Nacentroval do vápna na Karáska, ten v chumlu pálil do tyče a odražený míč uklidil do branky Radek Lacina2:2. Střídající Karásek v 82. minutě vystřelil, diváci již zvedali ruce nad hlavu, ale míč se zatřásl jen v boční síti. V 83. minutě přišla vyhrocená situace. Na jejím zrodu Michal Novák ostře skluzem sestřelil Martina Sháněla, kterého ještě v pádu přišlápl. Sudí Jeník už běžel se žlutou kartou v ruce pro Nováka, ale Sháněl neunesl tíhu okamžiku a plný emocí zblízka udeřil Nováka hlavou do čela. Hlavní rozhodčí Jeník pak Shánělovi udělil po právu červenou kartu a benátecký hráč může očekávat flastr. Poslední velkou šanci zápasu měl Hruška. Jeho trestňák však zneškodnil Šídlo a zápas tak dospěl k remízovému závěru. Oba celky si po právu rozdělily po bodu.

Všechno FOTO ze zápasu naleznete ZDE!

Předzápasové představení soupeře TJ Sokol Libiš naleznete ZDE!

ON-LINE: SK Benátky – TJ Sokol Libiš ZDE!

• Sedlčany – N.Strašecí 1:3 (0:1)

Příští 5. kolo v 17:00  hod.: SOBOTA: Libiš – Brandýs/Boleslav (10:15), Vlašim "B" – SK Benátky,  Union Beroun – Neratovice, Nové Strašecí – Úvaly, Milín – Polepy, NEDĚLE: Pol.Nymburk – Litol, Semice – Sedlčany, Zápy – Litol.