Bejr – Smetana (46. Bláha), Karásek, Voljanskij, Novotný – Hrdina, Davídek, Třasák, Korejza – Kohout, Šimek

Stuchlý – Zeman, Stanislav, Gazdík, Pajkrt – Doubek, Máca, Maleňák, Zavadil (76. Kadlec) – Palanský, Nezbeda (60. Žák)

karta: 38. Třasák, 83. Šimek – 87. Maleňák
rozhodčí: Štefan M. – Berovič, Hlavnička, delegát: Setnička
Rohové kopy: 4:7
Ofsajdy: 6:4
Fauly: 18:21

Benátky zakončily sezónu doma výhrou !

Sezóna 2009/2010 ve středočeském krajském fotbalovém přeboru již definitivně patří minulosti. Benátečtí hráči ji uzavřeli v nedělním podvečeru, když se se svými příznivci rozloučili nejtěsnější výhrou 1:0. Tu trefili povedenou střelou v 63. minutě zkušený Aleš Kohout. Benátky tak v konečném zúčtování skončili na deváté pozici s celkovým ziskem 46 bodů a skóre 50:49. Jejich postavení mohlo být ještě o něco lepší, neboť na pátou Litol ztráceli jen tři body. S umístěním ve středu tabulky však v Benátkách bude panovat spokojenost.

V samotném utkání již oběma týmům v podstatě o mnoho nešlo, a tak se předpokládal bezelstný fotbal okořeněný tím podstatným, brankami. Natěšený divák tak musel být zklamán, protože po hříchu padl jen jeden gól. V úvodu se hrálo velice opatrně a na první přímou střelu na branku se čekalo až do 30. minuty. Do té doby se dějiště hry odehrávalo především ve středu hrací plochy, a když už se některý z týmů osmělil k akci, jeho střela šla mimo branku. Až ve zmiňované 30. minutě se poprvé výrazněji jiskřilo. Doubek skvěle provedeným signálem našel Zavadila, který se z první opřel do míče. Jeho prudkou střelu pod břevno vyrazil domácí gólman Bejr na rohový kop. O osm minut později uviděl žlutou kartu domácí Martin Třasák, když si mimo dějiště hry vyřizoval účty s protihráčem. Těsně před poločasem měli gólovku i domácí. Benátečtí totiž podnikli rychlou akci, kdy se za obranu dostal tísněný Korejza, přehazoval gólmana Stuchlého, ale trefil břevno, od kterého se míč odrazil nad branku! První půle tedy skončila bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu vyběhl místo Stanislava Smetany na plac Jiří Bláha a spolu s benáteckými fanoušky mohl v 63. minutě slavit první branku zápasu. Z čista jasna se domácí ujali vedení. Z dvaceti metrů napřáhl ke střele levou nohou Aleš Kohout. Hostující gólman Stuchlý byl u své tyče později než míč, který tak skončil v síti – 1:0. Benátky byly při chuti a zvýšit skóre mohl Martin Třasák, avšak jeho pohotovou střelu dokázal povedeným zákrokem gólman Stuchlý vyrazit. V 69. minutě se proti přesile prosadil domácí Kohout, vyslal na Stuchlého překvapivou střelu, za kterou se hostující gólman pouze ohlédl. Míč lízl břevno a skončil nad brankou. Branková konstrukce tak zvonila za Stuchlým podruhé v zápase. Od 76. minuty musely Benátky dohrávat nedobrovolně o deseti mužích, jelikož lavička zela prázdnotou. Radim Davídek totiž po ostrém souboji s brankářem soupeře musel opustit hrací plochu. Neratovice toho využily k tlaku a benátecká obrana v čele s Josefem Bejrem se musela pořádně ohánět. V 77. minutě zahodil tutovku Maleňák, když Bejr dokázal ještě vyškrábnout balón do břevna. Stejný hráč měl ještě dvě gólové šance. Nejprve už byl Bejr překonán, ale zachránil ho spoluhráč Novotný na brankové čáře, podruhé se zaskvěl dalším parádním zákrokem proti hlavičce vytáhlého Maleňáka. Benátky tam ubránily těsný náskok a připsaly si poslední tři body do tabulky.