Ofsajdy: 1:1
Fauly: 16:12
Jakub Krátký

Benátky zaslouženě porazily domácí Ústí nad Orlicí !

Nádhera! Tímto podstatným jménem se dají charakterizovat výkony a především výsledky benáteckého fotbalového mužstva. Nováček divizní soutěže zatím dokazuje fotbalovým příznivcům, že je ve čtvrté nejvyšší soutěži právem. Diváky svými výkony baví, střílí pěkné branky, tvoří nádherné fotbalové akce, prostě samá superlativa. Nezalekl se ani lídra divizní skupiny C Jiskry Ústí nad Orlicí, kterého v prvním poločase zaskočil aktivní hrou, jež okořenil gól v závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky. I když Benátečtí hráli více než půlhodinu bez vyloučeného Mižiče, dokázali v druhém poločase přidat ještě jednu branku a naprosto po zásluze si z úpatí Orlických hor odvézt tři body.

Podobně jako ve většině předchozích utkání patřil úvod benáteckým fotbalistům. Ti se aktivní hrou častěji usazovali na útočné polovině, kde po zřejmých faulech vybojovali několik standardních situací. Jen větší zkušenost v zakončení je ale brzdila od ohrožení branky domácího gólmana Krátkého. Toho otestovala až střela Flachbarta ze 7. minuty, se kterou si však poradil. Zahrozil též hostující Škarecký, jemuž přepustil Karáskovu přihrávku Korec. Hostující záložník ale neseřídil mířidla přesně a Krátkého tak neohrozil. Nevedlo se ani Horákovi, jehož následná střela taktéž brankový prostor minula a úspěšný nebyl vzápětí ani Korec. O mnoho nebezpečnější byla hlavička Novotného po centru Flachbarta, domácí jemně srazili míč na rohový kop. Toto všechno dokládá trvalý nápor Sedláčkova týmu. Lídr divizní tabulky hrozil zejména ze standardních situací. Velmi dobře pozičně hrající benátečtí obránci v čele s jistým Jírou ho ale do koncovky pouštěli jen zřídka. Ve 23. minutě měl po Mižičově přihrávce úvodní branku na kopačce Korec, avšak domácí odkopem z brankové čáry zažehnali nebezpečí. Snad jedinou chybičku udělala obrana Benátek v úvodní pětačtyřicetiminutovce a hned je mohla mrzet. Dlouhý aut propadl k hlavičkujícímu kapitánu Vaňousovi, jehož pokus ale Jíra vyškrábl na rohový kop. Ve 42. minutě se už ale skóre měnilo a to k radosti hrstky benáteckých příznivců v čele s funkcionáři Maříkem, Spoustou, Bohdanem atd. a řidičem autobusu Novákem. Flachbart si zatancoval v pokutovém území s míčem, čímž se zbavil dvou bránících hráčů a balón předložil zcela volnému Martinu Škareckému, který se neunáhlil a zkušeně zamířil k levé tyči – 0:1. V závěru první půle přišel ještě nebezpečný Vaňousův centr, ke kterému ale měli domácí daleko.

Hned v úvodu druhého poločasu se po velkém závěru opřel do míče orlickoústecký Kovář, avšak Jíra excelentním zákrokem zabránil vyrovnání. O malý okamžik později Jíra zneškodnil také dalekonosnou střelu Kalába, čímž jistě potěšil nejen své spoluhráče, ale také svého otce, který bedlivě sledoval online přenos z Ústí nad Orlicí. I nadále byli hosté aktivnější, avšak přibrzdila je situace z 59. minuty, kdy zřejmě za nakopnutí domácího Petra Falty viděl rovnou červenou kartu benátecký Jan Mižič. Sedláčkův tým tak byl nucen více než půl hodiny dohrávat o jednoho muže oslaben. Domácí trenér Chudý reagoval na situaci dvojím střídáním, avšak nově příchozí průběh zápasu příliš nezměnili. Byli to totiž hosté, komu musel tleskat nezaujatý divák. Uznání si zasloužila akce střídajícího Jiránka, jež byla zakončena nebezpečnou střelou do boční sítě. Také Ústí nad Orlicí mohlo dohrávat o desíti, avšak velmi dobře pískající rozhodčí Vojtěch nenašel odvahu pro vytažení druhé žluté karty pro obránce Tomáška, který si o ni dvěma podobnými fauly během tří minut dost hlasitě řekl. Jak již bylo řečeno, v závěru byl zaměstnanějším mužem domácí brankář Krátký, jenž si musel poradit se střelou zkušeného Buryána. Tři minuty před uplynutím řádného hracího času vyrazili hosté do přečíslení. Pavel Klain se s ničím nepáral a tvrdou střelou pod břevno zmrazil slušnou návštěvu dnes už exlídra divizní tabulky – 0:2. Domácí již odpovědět nedokázali, tudíž si připsali první porážku letošní sezóny.

Benátecká spanilá jízda divizí pokračuje. Tým se nese na vlně euforie, avšak dlužno poznamenat, jeho výkony jsou naprosto odpovídající čelnímu postavení. Příštím soupeřem benáteckých fotbalistů však bude nevyzpytatelná rezerva druholigových Pardubic. Kouč áčka Martin Hašek využívá spolupráce s divizním béčkem, které každý víkend notně posiluje, takže i tento zápas slibuje bezesporu zajímavou podívanou.

Trenér Benátek Vladimír SEDLÁČEK: „Dnes musím smeknout před celým naším týmem. S lídrem tabulky jsme odehráli velmi dobré utkání. Hráči podali zodpovědný výkon, který zdobila navíc i fotbalovost. Soupeře jsme pustili jen do jedné brankové příležitosti. V 60. minutě nám byl vyloučen hráč, avšak i v deseti jsme dokázali bezpečně držet příznivý stav. V závěru jsme navíc přidali pojišťovací branku. Jak jsem již naznačil, za dnešní výkon si zaslouží pochvalu celý tým."

Trenér Ústí nad Orlicí Vladimír CHUDÝ: „Benátky byly dnes prostě lepší. Již od prvního poločasu nás převyšovaly po všech směrech. Jejich hru zdobila agresivita, důraz, bojovnost. Zřejmě chtěly více vyhrát. Nezahráli jsme dobré utkání, všude jsme byli druzí. Prohrávali jsme osobní souboje, nezískávali jsme ani odražené balóny. Za první poločas jsme si rozhodně nezasloužili vyhrát. Ve druhém byl alespoň náznak zlepšení, avšak na body to dnes prostě nestačilo."

Předzápasové představení soupeře z Ústí nad Orlicí naleznete ZDE!

ON-LINE: Ústí nad Orlicí – SK Benátky ZDE!

CELÉ VIDEO: Ústí nad Orlicí – SK Benátky ZDE!

VIDEA k jednotlivým zápasům naleznete ZDE!

Článek z webu soupeře naleznete ZDE!

Články z novin naleznete ZDE a ZDE a ZDE.

VÝSLEDKY 7. kola DIVIZE "C":

• Ústí nad Orlicí – SK Benátky 0:2 (0:1)
  • Náchod – Pěn./Turnov 3:2 np (2:2)

Příští 8. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Č.Třebová – Vysoké Mýto,  Dvůr Králové – Týniště n/O., Jablonec n/J. – Ústí n/O., Živanice – Český Brod, Dobrovice – Náchod, NEDĚLE: Benátky – Pardubice "B", Trutnov – Kutná Hora, Pěn./Turnov – Letohrad.