Rozum – Filípek, Kuchař (74. Matwikow), Novák (80. Kruf), Šimilinger (85.Onderka) – Šilhavý, Rott, Macek, Macela – Dvorný, Giil

Majzlan – Kalíšek, Lacina, Hrouda, Olšák – Korejza, Záblacký, Karásek, Sabol (56. Dytrt) – Voljanskij, Hrechko (45. Bejda)

góly: 29. Dvorný - 43. a 70. Kalíšek, 84. Záblacký
Rohové kopy: 1:5
Ofsajdy: 2:4
Fauly: 11:21

Z "Macelových" Černolic vezeme tři body !

V rámci 5. kola středočeského krajského přeboru zavítali benátečtí fotbalisté na horkou půdu do Černolic. V sestavě z různých důvodů chyběli Kopa, Novák, Došlý, Mareš a gólman Řezáč. Domácí neposlali na svůj pažit žádnou bývalou fotbalovou celebritu. Petr Rada, který čas od času oblékne černolický dres, měl povinnosti u reprezentačního A-týmu. Jan Zakopal, který vloni hrál za ligovou Plzeň, překvapivě chyběl.

Od prvních minut byli lehce aktivnější domácí fotbalisté. V 6. minutě musel Majzlan, který nastoupil za nemocného Řezáče, likvidovat hlavičku Oldřicha Rotta mladšího. V 17. minutě se naší obranou prodral rychlík Dvorný, ve vápně spadl, ale penalta se k velké nevoli domácích fanoušků nepískala. Nutno dodat, že ruce gólmana Majzlana se Dvorného asi nedotkly. Poté začaly vystrkovat růžky i Benátky, po centru Kalíška hlavičkoval Karásek těsně nad. O dvě minuty později tentýž hráč vyprášil rukavice mladého gólmana Rozuma. Ve 29. minutě dostal Vladimír Dvorný výbornou přihrávku, seběhl si mezi stopery a zakončil podél vybíhajícího Tomáše Majzlan – 1:0. Kdo čekal nápor povzbuzených Černolic, tak se mýlil. Otěže zápasu převzali hosté. Ve 42. minutě ještě Kalíšek neuspěl, to když jeho hlavičku vyrazil Rozum na rohový kop. O minutu později již Josef Kalíšek rozvlnil síť za domácím gólmanem, ke gólu ho vyzval přesnou přihrávkou před prázdnou bránu Milan Korejza – 1:1.

Druhý poločas začal tak, jak ten první skončil. Hosté byli aktivnějším týmem. Domácí často frustrování rychlými benáteckými hráči sahali k nefotbalovým zákrokům, například facka Giila do tváře Olšáka volala po červené kartě. Martin má po tomto zákroku zlomený nos! V 59. mohl skórovat Michal Voljanskij, ale hlavou minul. O dvě minuty později chybovala hostující obrana, Kuchař postupoval nikým neatakován podle autové čáry, jeho přihrávka našla Giila, jehož střela skončila na nohách Majzlana. Už po několikáté se projevilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Voljanskij ještě v 69. minutě neproměnil svou obrovskou šanci. Po akci Záblackého mířil Michal svou slabší levou nohou mimo tři tyče. O minutu později už se hostující střídačka i početná hrstka fanoušků radovala, Voljanskij poslal nadýchaný centr, který přetavil hlavou v gól muž zápasu Josef Kalíšek 1:2. Očekávaný nápor domácích fotbalistů v honbě alespoň za jedním bodem se nekonal. Naopak v 84. minutě všem utekl Miroslav Záblacký a gólmanu Rozumovi nedal šanci – 1:3.

Hosté tak vyhráli veledůležitý zápas s týmem, který byl před tímto kolem pouze o lepší skóre před benáteckými fotbalisty.

Předzápasové představení soupeře naleznete ZDE !

VÝSLEDKY 5. kola krajského přeboru :

• SK Černolice – SK Benátky 1:3 (1:1)
  • Sokol Nové Strašecí – Český Lev-Union Beroun 2:4 (2:1)
  • AFK Sokol Semice – Slavoj Řevnice 0:1 (0:1) - článek 1 a 2
  • FK Dobrovice – FC Graffin Vlašim "B" 0:3 (0:0) - článek 12
  • Sokol Libiš – SK Spartak Příbram 2:0 (0:0) - článek
  • Slovan Velvary – Slavoj Stará Boleslav 3:0 (1:0) - článek
  • Sokol Zápy – FK Litol 3:0 (1:0) - článek
  • SK Úvaly – SK Polaban Nymburk 0:0 (0:0) - článek

Příští 6. kolo: SOBOTA: Spartak Příbram – Velvary, Litol – Dobrovice, Řevnice – Zápy, Union Beroun – Semice, Stará Boleslav – Nové Strašecí, Černolice – Úvaly, NEDĚLE: SK Benátky  FC Graffin Vlašim "B", Polaban Nymburk – Libiš.