Bejr – Beneš (77. Bláha), Lacina, Pára, Olšák – Kořínek, Karásek, Škuthan (61. Novotný), Korejza – Hruška (60. Došlý), Sháněl

góly: 70. Kudela – 8. Korejza, 16. Hruška, 51. Beneš
karta: 27. Vašák, 49. Tlustý, 90. Hořejší, 90+2. Ducár – 17. Hruška, 34. Lacina, 76. Beneš
rozhodčí: Velebil – Rybka, Kovář, delegát: Pánek
Rohové kopy: 2:5
Ofsajdy: 0:5
Fauly: 20:20

Benátky venku drtí soupeře, opět vyhrály !

Fotbalisté přeborových Benátek nad Jizerou prožívají velice zvláštní období. Zatímco na domácím stadionu získali ze čtyř odehraných zápasů pouhé tři body, na půdě soupeřů se jim nebývale daří. V Kolíně, Kácově a v sobotu také v Novém Strašecí Benátečtí zazářili a udivují fotbalovou veřejnost.

To čekal málokdo, tři zápasy Benátek na venkovních hřištích a plný počet devíti bodů. Naposledy se Benátky vyšláply na novostrašecký Sokol a povedlo se. K řece Jizeře si totiž odvezly tři body. Do základní sestavy se vrátil distancovaný Sháněl a po třízápasové pauze také Milan Korejza. Poprvé v novém ročníku se v základu objevil také navrátilec, obránce Martin Olšák. Byl to právě Korejza, kdo v 8. minutě otevřel skóre utkání. Petr Hruška Milana Korejzu vysunul do samostatného úniku, štírek v benátecké sestavě se vyhnul brankáři Kutovi a do prázdné branky pohodlně zasunul – 0:1. Ještě větší senzace však přišla v 16. minutě. Štika se při odkopu nedohodl se zkušeným gólmanem Kutem, míče se chopil Korejza, nacentroval na Petra Hrušku, který ač tísněn, ve skluzu dopravil balón do branky podruhé – 0:2. O odpověď se pokoušel Petr Černý, ale z dálky přestřelil. Vlnu emocí zvbudila 30. minuta. Po vzájemné strkanici putovali předčasně pod sprchy domácí Petr Černý a Aleš Kořínek na straně hostí. Oba mohou po červené kartě očekávat od disciplinární komise nějaký ten flastr.

Bezradnost Nového Strašecí nejlépe dokumentovala 51. minuta. Milan Karásek dostal dost prostoru pro střelu. Jeho pokus však někdejší gólman druholigových Kladna či Neratovic Petr Kut ještě stihl vyrazit. Míč se však dostal na nohu Pavla Beneše, jenž z úhlu rozvlnil domácí síť potřetí – 0:3. Josef Bejr se druhého čistého konta v sezóně nedočkal. V 70. minutě totiž podběhl ostrý centr Ducára. Verner nejprve trefil hlavou břevno. Neposedný balón se odrazil na hlavu kanonýra Matyáše Kudely, který snížil na rozdíl dvou branek – 1:3. V 87. minutě mohly Benátky zatlouct čtvrtý hřebíček do domácí rakve. Bláha našel Olšáka, ten přiťukl míč Došlému, kterému míč utekl. Meruny se opět chopil Bláha, našel Karáska, jehož technická rána orazítkovala levou tyč Kutovy branky! Ve třetí minutě nastavení ještě spálil stoprocentní šanci domácí Šebesta, což dokumentovalo novostrašeckou bezradnost v tomto zápase o Benátky tak opět ze hřiště soupeře odvezly všechny body!

Trenér domácích Miloslav MRÁZEK: „Hosté byli jasně lepším mužstvem, přehrávali nás ve všech činnostech a jejich vítězství je naprosto zasloužené. Malinkou omluvou pro mužstvo může být, že jsme se v týdnu potýkali s chřipkovou epidemií, kdy půlka mužstva měla teploty a na našem výkonu se to hodně projevilo," řekl po utkání trenér Miloslav Mrázek.

Předzápasové představení soupeře TJ Sokol N.Strašecí naleznete ZDE!

ON-LINE: Nové Strašecí – SK Benátky ZDE!

VÝSLEDKY 7. kola krajského přeboru :

• TJ Sokol N.Strašecí – SK Benátky 1:3 (0:2)
  • Vlašim "B" – Kolín 1:1 (1:0) článek 1 a 2

Příští 8. kolo v 16:30  hod.: SOBOTA: Libiš – Vlašim "B" (10:15), Brandýs/Boleslav – Vlašim "B" (10:15), Kolín – Un.Beroun, NEDĚLE: SK Benátky – AFK Sokol Semice, Pol.Nymburk – Litol, Sedlčany – Polepy, Neratovice – Zápy, Úvaly – Milín.