Procházka – Biško, Suchánek, Týma, Zelenka – Šťastný (66. Plot), Müller (86. Kesner), Kmoch, Dušek – Slezák (72. Křelina), Javorek

Bejr – Olšák, Pára, Kovář, Beneš – Korejza, Karásek (66. Svoboda), Kořínek, Bláha (58. Hruška) – Došlý, Sháněl (79. Novák)

rozhodčí: Šimůnek – Kabyl, Hamšík, delegát: Bohuněk
Rohové kopy: 4:5
Ofsajdy: 8:0
Fauly: 20:28

Od nováčka z Polep se Benátky vrátily bez bodu !

V 11. kole krajského přeboru zavítali benátečtí do Polep u Kolína s cílem navázat na počáteční bodové úspěchy z venkovních zápasů a to i přes velkou marodku (Lacina, Škuthan, Kolář). Hřiště soupeře bylo po celotýdenním dešti na dobré úrovni ale boční sklon tohoto hřiště, který byl určitě větší než 1 metr, by jsme v této, ale i v nížších soutěží hledali velice obtížně. No ale pojďme přímo k ději utkání.

Po úvodním hvizdu byli benátečtí 15 minut lepším mužstvem což domácí viditelně zaskočilo. V 7.minutě z převahy benáteckých vyústila i branková příležitost Milana Korejzy, kterou však brankář hostí Procházka zlikvidoval. Druhých 15 minut prvního poločasu bylo vyrovnané a obraz hry se změnil až ve 28 minutě, kdy kanonýr domácích Tomáš Javorek otevřel zápasové skóre – 1:0. Této brance předcházelo naše získání míče presinkem na soupeřově půlce, ale po následné chybě Aleše Kořínka se soupeř vřítil do naší otevřené obrany a svůj brejk proměnil. Po zbytek prvního poločasu byl pak soupeř lepším mužstvem a jen díky brankáři Benátek Bejrovi se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

V počátku druhé půle sebral soupeř vítr z plachet benáteckým hned ve 49. minutě, kdy přes pravou stranu našeho mužstva přešel levý krajní záložník soupeře jako nůž máslem a přihrávkou pod sebe vybídl kanonýra Tomáše Javorka k další vstřelené brance a ten nezklamal – 2:0. Benátečtí se pak celý druhý poločas snažili vstřelit kontaktní branku, ale jejich územní převaha vždy končila na dobře zformované obraně soupeře. Poslední změna skóre přišla v 85 minutě, kdy kapitán domácích František Suchánek zahrával standardní situaci z 30 metrů a tvrdou střelou nekompromisně rozvlnil naposledy síť benáteckých – 3:0. V úplném závěru zápasu pak měly Benátky dvě obrovské šance ke zkorigování stavu. Nejprve  Milan Korejza a ihned vzápětí Honza Svoboda, ale brankář Procházka obě tyto brankové příležitosti zneškodnil. Nepříjemnou skutečností je, že benátečtí za celý zápas vystřelili pouze 4x na branku soupeře a přísnější měřítko z  našich hráčů snesl pouze Martin Olšák, který odehrál v dresu benáteckých své nejlepší podzimní utkání a v druhém poločase i Petr Pára.

Článek z novin Kolínského deníku naleznete ZDE!

Předzápasové představení soupeře TJ Polepy naleznete ZDE!

• Litol – Neratovice 0:0 (0:0) článek 1 a 2

Příští 12. kolo ve 14:30  hod.: SOBOTA: Sokol Libiš – Zápy (10:15), Brandýs/Boleslav – Polepy (10:15), Kolín – Milín, Un.Beroun – N.Strašecí, NEDĚLE: SK Benátky – FK Litol, Neratovice – Sedlčany, Pol.Nymburk – Úvaly, Vlašim "B" – Semice.