( 2:0 )

Popelka – Korbelář, Macek, Szöcs (65. Kokeš), Marek, Němec (62. Vorlíček), Mika, Benčič, Špringr (81. Háva), Matějka, Vojtěch

Diváků: 220

Bejr – Olšák, Lacina, Voljanskij, Novotný – Karásek (46. Pára), Hrdina (79. Bláha), Třasák, Korejza – Kohout (67. Kraus), Šimek

góly: 17. Marek, 44. Benčič, 46. Vojtěch, 90+4. Kokeš – 69. a 87. Korejza (druhý z pen.)

Benátky v Úvalech prohrály !

V předposledním kole krajského fotbalového ročníku 2009/2010 cestovaly již zachráněné Benátky  do favorizovaných Úval. Utkání nakonec skončilo výhrou favorita v poměru 4:2 a přítomní diváci jistě odcházeli do svých domovů s dobrým pocitem, vždyť viděli hned šest branek. Úvaly tak mají blízko ke třetímu místu v konečné tabulce, Benátečtí svou pozici ještě jistou nemají. Jejich umístění ale zcela jistě bude uprostřed přeborové tabulky.

Zápas začal pěkně zostra. Časomíra ukrojila pouhých deset vteřin, když domácí gólman Popelka tvrdě atakoval hostujícího Korejzu v pokutovém území. Hlavní rozhodčí Vilhelm ukazál, že to bylo přes míč a kopal se tak pouze odkop od branky! Poté se až do 17. minuty neodehrála žádná situace, která by stála za zmínku, ale pak Úvalští podnikli rychlý protiútok. Centr na rozběhnutého Vojtěcha podskočil Karásek. Vojtěch mířil ze strany sám na Bejra, který jeho střelu vyrazil vedle sebe, tam však před prázdnou brankou stál někdejší ligový fotbalista Lukáš Marek, který byl zezadu lehce tísněn Novotným. Přesto Marek dokopl míč do opuštěné branky a dostal tak domácí celek do vedení – 1:0. Benátky kontrovaly ve 25. minutě, kdy Hrdina odcentroval na Korejzu, ten si zpracoval míč a přihrál proti noze Karáskovi, který ve vyložené šanci těsně přestřelil domácí branku. Když už se zdálo, že v první půli už žádná branka nepadne, dostaly Benátky branku "do šatny." Karásek ve středu hřiště přišel o míč. Ondřej Benčič utekl křižujícímu stoperovi Lacinovi a ze strany mířil na branku, kde tvrdou ranou prostřelil pod tělem gólmana Bejra a upravil tak stav na poločasových – 2:0 pro favorita.

Do druhé půle vystřídal Milana Karáska v benáteckém dresu Petr Pára a sledoval, kterak jeho spoluhráč Šimek na středu hřiště dlouho otálel s přihrávkou. Domácí se zmocnili míče a podnikli rychlý protiútok. Přízemní centr přes celé pokutové území nedokázal z hostujících hráčů nikdo odkopnout, na zadní tyči číhal Rostislav Vojtěch, pro kterého nebyl problém dostat míč do prázdné branky – 3:0. V tu chvíli to s Benáteckými vypadalo už hodně bledě. Úvaly se stále nemohly vstřelených branek nabažit a drželi se hesla: "S jídlem roste chuť." Vojtěch pořádně protáhl Bejra svou hlavičkou a exligista Marek následně proti zkušenému gólmanovi taktéž neuspěl. Až v 64. minutě se hosté trochu osmělili, když se snažil prosadit Korejza. V 69. minutě se Benáteckým podařilo poprvé překonat Popelku a stáhnout skóre na rozdíl dvou branek. Svěřenci Aleše Kubíka vyrazili do rychlého protiútoku. Hrdinův přízemní centr zasáhl ve skluzu před prázdnou brankou Milan Korejza a nezaváhal – 3:1. Aktivní však nadále byly Úvaly a až další Bejrův zákrok zabránil Vojtěchovi ve skórování. V 86. minutě však přišel střet gólmana Popelky s Párou v pokutovém území a sudí Vilhelm ukázal na penaltový puntík. Milan Korejza desítku bezpečně proměnil a ještě tak na chvíli zdramatizoval závěr zápasu – 3:2. Definitivní tečka však přišla z kopačky Filipa Kokeše, který se chopil míče na hranici velkého vápna a přesnou střelou po pravé ruce gólmana Bejra přidal čtvrtý gól a uzavřel zápas 29. kola – 4:2.

Všechno FOTO ze zápasu naleznete ZDE!

Předzápasové představení soupeře z Úval naleznete ZDE!

• Litol – Kolín 0:0 (0:0) - článek 1 a 2

Poslední 30. kolo v 17:00  hod.: SOBOTA: Brand./Bol. – Úvaly (10:15), Libiš – Litol (10:15), Kolín – Sedlčany, Un.Beroun – Milín, N.Strašecí – Zápy, NEDĚLE: SK Benátky – Neratovice, Pol.Nymburk – Semice (hraje se ve čtvrtek 17.6.), Vlašim "B" – Polepy (hraje se  v pátek 18.6.).