Kubát – Chupík, Hejtmánek, Svačina, Tott – Davídek (65. Pařízek), Došlý, Fingerhut, O. Čadil (60. Hofman) – Krýda (82. Bambuch), Jan Kraus

góly: 12. a 65. Krýda, 55. O. Čadil, 84. Fingerhut – 6. Losík, 36. Novák.
karta: Fingerhut – J. Čadil, Losík, Šotka
rozhodčí: Bišický – Kubín, Skřivánková
delegát: Tiller Milan
Jiří Kubát

Rezerva doma oplatila Krnsku podzimní porážku !

Na úplný závěr sezóny 2012/2013 určilo rozlosovaní soutěže domácímu týmu Benátek soupeře z Krnska. Na podzim skončil zápas drtivou výhrou týmu od Mladé Boleslavi a tak měli Benátečtí soupeři co oplácet.

I přes počáteční snahu domácích o útočnounou hru a vstřelení úvodní branky, se tento záměr povedl hostům a to konkrétně v 6. minutě, kdy ideálně zahraný přímý kop usměrnil do branky Lukáš Losík0:1. Domácí jsou ale na takové začátky zvykli a otáčení zapasu již berou jako samozřejmost, proto netrvalo dlouho a po nahrávce Martina Totta prostřelil vybíhajícího brankáře Štěpán Krýda, který tak úspěšně zakončil souhru dvou dorostenců – 1:1. Benátečtí měli poté herní převahu a chtěli ji zúročit, ale soupeř disponoval nebezpečnými auty a jeden takový prodloužil Jan Novák hlavičkou přímo do šibenice – 1:2. Poločas skončil samostatným únikem domácích, ale brankář Krnska se vyznamenal a tak vyznělo prvních čtyřicet pět minut gólově pro hosty z Krnska.

Druhá půle však již byla v režii domácích a ti jasně ukazovali, že body chtějí jen pro sebe. Herní převahu přetavil v branku Ondřej Čadil, který si pohrál s obranou a uklidil míč do sítě svého mateřského klubu – 2:2. Svůj vyrovnávací gól ale s úctou k hráčům Kráska po vzoru velkých hráčů neslavil. Obrat dokonali domácí o pár minut později, kdy riskantní rozehrávku hosti napadali a rychlý Jan Kraus uspěl v souboji s brankářem, kterému vykopl míč, jenž doběhl Štěpán Krýda a jeho gólovou přihrávku si uklidil do sítě hostující obránce – 3:2. Pojistku výhry připravil v 84. minutě Lukáš Došlý krásným pasem za obranu na dobře nabíhajícího Antonína Fingerhuta, který své sólo s přehledem proměnil – 4:2. To byla také poslední branka v utkání ve kterém domácí oplatili Krnsku podzimní porážku.

Na závěr je třeba vyzdvihnout i výkon brankáře Jiřího Kubáta, jenž opět předvedl několik skvělých zákroků. Rezervní B tým Benátek tak ukončil svou sezonu v Okresním přeboru výhrou a skončil na 6. místě tabulky.

Krátké články z Boleslavského deníku k zápasům naleznete ZDE!