Jíra – Fingerhut, Svačina, Jäger, M. Langšádl – Ma. Sedláček, M. Novotný, Kraus – Čadil (65. Kohl), Krýda (80. Šimůnek), Zuna (76. Kapoun)

Dufek – Sedlák, Pára, Macháč (8. Sedláček), Kučera – Tříska, Maška, Batala (58. Lener), Malík – Jakub Kraus (46. Niklfeld) – Grus (65. Adámek)

góly: 4., 14. a 64. Krýda, 37. M. Novotný – 73. Niklfeld
rozhodčí: Kohl – Mucek, Šulc
Štěpán Krýda

Rezerva porazila doma Kosořice a vede tabulku !

V pátém kole přivítala benátecká rezerva na svém travnatém hřišti hosty z Kosořic a od úvodního hvizdu je dostala pod značný tlak. Než se hosté stačili rozkoukat, tak po přihrávce Martina Langšádla otevřel  zápasový účet Štěpán Krýda po samostatném úniku – 1:0. Následně v 11. a 12. minutě měli na svých kopačkách vyložené šance Matěj Novotný a Zuna, bohužel však neproměnili. O tři minuty později, tedy v 15. minutě se ujala až pěkná kombinace na soupeřově polovině na jejímž konci po centru Krause byl opět Štěpán Krýda, který navýšil zápasové skóre – 2:0. Poločasový účet podtrhl ve 37. minutě Matěj Novotný dorážkou po dobře zahraném přímém kopu ze strany Zunou – 3:0. Soupeř neměl v prvním poločase jedinou vážnější akci, která by hrozila brankou. Ve druhém poločase se obraz hry neměnil. Domácí měli po většinu času míč na svých kopačkách a pokud se soupeř dostal k míči, tak si ho domácí okamžitým presinkem získali po chvíli zpět.

Ve druhé půli však provázela domácí střelecká smůla. Tak se po neproměněných šancích Marka Sedláčka, Krýdy a Zuny ujala až v 64. minutě střela Štěpána Krýdy po velmi pěkné přihrávce Krause – 4:0. Soupeř pak v 73. minutě zkorigoval Petrem Niklfeldem zápasový účet z jediné vyložené šance, kterou si v utkání vytvořil na konečných – 4:1. To byla také poslední branka tohoto zápasu a Benátky tak zaslouženě po závěrečném hvizdu mohly slavit další tři body.

V dalším kole zajíždí rezerva třetiligového týmu na půdo do Čisté, která uhrála bod za remízu 1:1 na půdě v Židněvsi.

Trenér Benátek Pavel JÍCHA: „Pro dnešní utkáni jsme měli mimo hru tři naše stabilní obránce, tudíž jsem se obával, jak se s touto situací dokážeme vypořádat. Kluci však utkání zvládli velice dobře a naprosto zaslouženě zvítězili. Zápasové skóre mohlo mít i výraznější rozdíl, kdybychom ke čtyřem vstřeleným brankám proměnili i další vyložené šance. Každopádně jsem spokojený s plným bodovým ziskem a i výkonem, který jsme předvedly."

• Židněves – Čistá 1:1 (0:0)

Příští 6. kolo v 16:30 hod., SOBOTA: Čistá – Benátky "B", Chotětov – Židněves, K.Hlavno – Rejšice "B", Akuma – Předměřice, Kněžmost – MSK "B", Bezno – Bělá p/Bez., NEDĚLE: Kosořice – Čejetice.