Straka – Feri, Chupík, Hejtmánek, Šesták – Bambuch (75.Body), Mezera, Babos (46.Kinzl), Davídek – Buryán, Kraus

góly: 1. Lafek, 44. Novotný – 70. Davídek
karta: Novotný, Skalický, Houska – Feri, Buryán
rozhodčí: Grešo

Rezerva v prvním jarním odvetném zápase prohrála !

V prvním kole zajížděli benátečtí hráči na derby do nedalekých Předměřic. Osmičlenné stabilní jádro kádru bylo doplněno nadějnými dorostenci a posilou z „A“ týmu Radimem Davídkem.

Po úvodním hvizdu se benátečtí zřejmě ještě rozkoukávali, když soupeř nakopl míč za hostující obranu a Lafek hned v úvodní minutě nedal brankáři Strakovi šanci – 1:0. Hra byla poté vyrovnaná,  přičemž si benátečtí vypracovali i několik šancí, které však ovoce v podobě gólu nepřineslo. Předměřičtí využívali dlouhých nákopů, kterým dopomáhal silný vítr a ve 44. minutě po nakopnutém balónu do vápna zaspal benátecký gólman Straka a domácí Novotný proměnil nabídnutou šanci – 2:0.

I ve druhém poločase měli benátečtí mírnou převahu a vypracovali si standardní situace v podobě rohů a přímých kopů. V 70. minutě se postavil přímému kopu Radim Davídek a ranou z 30-ti metrů prostřelil zeď i domácího gólmana – 2:1. Domácí tým pak pohrozil ojedinělou šancí, kdy ve skrumáži dobře zasáhl Straka a druhou dorážku vykopával Hejtmánek z brankové čáry. Hosté spálili ještě několik šancí vytvořené Davídkem, Buryánem a Krausem.V poslední minutě, po rohovém kopu a znovu vráceném centru do vápna, hlavičkoval Hejtmánek ale hostující gólman ho konečky prstů na poslední chvíli vytáhl na roh. Výsledek 2:1 pro domácí vydržel i po třech minutách nastavení a domácí  si připsali do tabulky tři body.

Krátké články z Boleslavského deníku k šesti zápasům naleznete ZDE!

• Skalsko – Klášter 0:0 (0:0)

Příští 15. kolo okresního přeboru v 16:30 hod., SOBOTA: Struhy – Doubrava, Akuma – Pěčice, K.Hlavno – Kněžmost, Klášter – Řepov, NEDĚLE: SK Benátky "B" – Březno, Předměřice – Čejetice,  Kr.Vrutice – Skalsko.