Pavlík – Grus, Maška, Batala, Andres (61. Štecher) – Vavrik, Adámek, Heřmanský (75. Darmoš), Lener (20. Sedláček) – Tříska, Macháč

Jíra – Mareš, Svačina, Hejtmánek, Langšádl, Kraus Jan, Benda (69. Kraus Jakub), Hrdlička, Fingerhut, Bambuch (60. Body), Feri (83. Chupík)

rozhodčí: Švarc – Žižka, Nejedlo
Zdeněk Batala
Lukáš Jíra

Rezerva napravila domácí ztrátu a vyhrála v Kosořicích !

Druhé utkání nové sezóny odjela rezerva odehrát do spadnuvších a ještě loni B-třídních Kosořic. V návaznosti na domácí ztrátu bodů s Řepovem, byl cíl stanoven jasně, dovézt tři body z hřiště soupeře a to se hned při první příležitosti také podařilo.

Utkání bylo první poločas prakticky v režii benáteckých hráčů, kteří spolehlivě bránili a domácím dovolili pouze dvě střely, které však měly gólové parametry a velmi pohotově tak musel zasahovat brankář Lukáš Jíra. Na druhé straně se do brankových situací několikráte drali hosté, ale ani zde nebylo střelcům přáno. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Po přestávce rezerva ještě přidala na obrátkách a domácí záhy inkasovali. Martin Langšádl poslal krásnou přihrávkou do brejku Jana Krause, který z úhlu nalezl naprosto volného Miroslava Bambucha, jenž pohodlně otevřel v 52. minutě skóre utkání – 0:1. O čtyři minuty déle obral o míč domácího obránce Antonín Fingerhut a z úhlu nasadil brankáři Kosořic housle – 0:2. Po druhé brance Benátky kontrolovaly hru zhruba do 65. minuty, kdy domácí začali přidávat na obrátkách a vsadili vše na ofenzívu. Nebýt několika obětavých zákroků bránících hráčů, včele s výborně chytajícím Lukášem Jírou, hosté by si čisté konto určitě neodvezli. Naopak lepší vyřešení brejkových situací na straně Benátek se mohl gólový rozdíl ještě navýšit.

Rezerva tedy při první příležitosti na venkovním hřišti brala plný počet bodů a napravila tak domácí zaváhání z minulého kola. Další domácí utkání zahájí rezerva v sobotu 8.9. v 17 hodin proti Akumě MB a doufejme, že si první tři body připíše také před domácími diváky.

Krátké články z Boleslavského deníku k zápasům naleznete ZDE!

• Horky – Březno 7:1 (2:1) článek

Příští 3. kolo okresního přeboru v 17:00 hod., SOBOTA: SK Benátky "B" – Akuma, Březno – Kněžmost, Krnsko – Řepov, Bezno – MSK "B", Kosmonosy – Čejetice, NEDĚLE: K.Hlavno – Kosořice, Kr.Vrutice – Horky.