Záznam zápasu - Přípravné utkání 23.06.2013

( 2:2 )

Pavel Tvaroh – Dufek (69. Malík), Kubín (82. Váňa), Jon, Kopecký, Kučera, Herman, Bělík (69. Karela), Putorík, Falta, Menšík

Diváků: 80

Jíra – F. Rosenkranz, J. Rosenkranz, Murárik (56. Škarecký), Horák – Kamlach (71. Hofman), Smetana, Vajgl, Novotný – Michal Korec (41. Mašek), Sosnovský

góly: 5. Bělík, 20. Menšík – 22. Sosnovský, 40. vlastní Dufek, 49. Vajgl z pen., 80. Hofman
Václav Sosnovský

KRUŠOVICKÝ POHÁR: Benátky v poháru vítězně v Rejšicích !

Ke 2. kolu Krušovického poháru zavítali benátečtí fotbalisté do nedalekých Rejšic, které ze druhého místa postoupily do I.A třídy. V úvodním kole této velmi dobře dotované soutěže si Rejšičtí poměrně hravě poradili s přeborovým Nymburkem, když zvítězili 5:1. Benátečtí tentokrát nastoupili v o poznání ostřílenější sestavě než ve středu v Dobrovici, kde místní rezervu porazili 2:3. Představili se také dva noví hráči. V obraně si zápasové tempo po delší době vyzkoušel Ondřej Murárik, fotbalista Mladé Boleslavi, jenž před vleklým zraněním hrál divizi za Polepy a v útoku naskočil zkušený Václav Sosnovský z divizní Litole, který bude v nadcházející sezóně působit coby hrající asistent trenéra.

Úvod utkání patřil snaživějším domácím. Menšík ve 3. minutě se svojí střelou ještě úspěšný nebyl. O chvilku později však napřáhl Zdeněk Bělík, někdejší benátecký hráč, brankář Jíra si sice na míč sáhl, v cestě do brány mu ale nezabránil – 1:0. Připomněli se též hostující hráči. Kamlachovu střelu však brankář Tvaroh lapil. Ve 20. minutě neodhlavičkoval Filip Rosenkranz míč, který se dostal k Pavlu Menšíkovi, který přehodil vybíhajícího brankáře Benátek – 2:0. Vzápětí se skóre opět měnilo. Novotného střílený centr usměrnil zcela osamocený novic Václav Sosnovský2:1. Benátečtí pomalu a jistě začali přebírat otěže hry. Sosnovský přenesl hru na Michala Korce, ten ale Tvaroha neprostřelil. Šance střídala šanci. Na druhé straně mohl přidat svoji druhou branku Menšík, Jíra mu perfektně zmenšil střelecký úhel a také on tuto šanci zneškodnil. Smolná chvilka pro domácí přišla ve 40. minutě. Po chybě obrany mířil na rejšického brankáře Michal Korec, svůj minisouboj s Tvarohem opět prohrál, avšak dobíhající obránce Vojtěch Dufek si nešťastně srazil vyražený míč do vlastní brány2:2. V závěru poločasu mohl strhnout opět vedení na stranu domácích Bělík, avšak Jíra byl u míče dříve.

Ve 48. minutě si domácí v pokutovém území počínali nedovoleně vůči Sosnovskému a hlavní rozhodčí Roth bez váhání ukázal na pokutový kop. Míč si postavil Martin Vajgl a umístěnou střelou se nemýlil – 2:3. Vyrovnat mohl o malou chvilku déle Menšík, benátecký brankář byl opět úspěšnější. Pokutový kop se ale pískal také na druhé straně, když se provinil Murárik. Zdeněk Bělík ale poslal míč pouze do břevna! Potvrdit vedení hostí mohl v 77. minutě Sosnovský, nastřelil však rejšického brankáře, o minutku později tentýž hráč mířil těsně vedle. V 80. minutě posílal znovu zkušený Sosnovský míč do pokutového území, kde chyboval domácí brankář Tvaroh, míč se poměrně lacině dostal k Janu Hofmanovi a tento osmnáctiletý benjamínek mohl slavit svůj první gól za benátecké áčko – 2:4. Pátou branku mohl v závěru přidat střídající Mašek, avšak Tvaroh se tentokrát překvapit nenechal a vyrazil míč na rohový kop.

Benátečtí tak obstáli v  těžkém utkání na hřišti nebezpečných Rejšic, které byly, bez nadsázky, vyrovnaným soupeřem. Třetí kolo Krušovického poháru je na programu až v sobotu 20.7. od 18 hodin a Benátky se vydají opět k účastníkovi I.B třídy – FK Brandýs nad Labem. V případě postupu přes Brandýs n/L. pojedou Benátky ve středu 24. července od 18 hodin k vítězi utkání Velké Přítočno – Mutějovice.