Řezáč - Šukal, Hrouda, Lacina, Novotný - Bohdan, Karásek, Havránek, Korejza - Došlý (65´ Šesták), Duchoslav (88´ Zuna)

Malý – J. Snížek, Skalický (46´Kapic), Pokorný, Dytrych – Novák, Klouček, Teplý, Procházka – Kuchař (46´Novotný), Fialka

Rohové kopy: 3:4
Ofsajdy: 5:1
Fauly: 16:19

Benátky utrpěly vítězství.

Ve 28. kole fotbalové I.A. třídy, přijeli do Benátek hosté z Kouřimi, kteří v jarní části sezóny patří k bodově nejlepším týmům soutěže. Hosté do zápasu naskočili hned bez tří hráčů základní sestavy a první minuty utkání se s jejich indispozicí vyrovnávali. Již v 6. minutě zápasu Korejza přihrál na vápno Bohdanovi, jehož střelu stačil gólman hostí ještě vyrazit, ale při následné dorážce byl Bohdan skluzem faulován v pokutovém území a rozhodčí Zelenda tak nařídil pokutový kop. Ten však Jirka Duchoslav poslal pouze do tyče kouřimské branky. Kouřim o několik vteřin později kontrolovala střelou z 16-ti metrů, ale Řezáč byl připraven. Další zajímavý moment se zrodil až po půlhodině hry. Obránce Šukal zatáhl balón po pravé straně a přihrávkou do pokutového území našel volného Duchoslava, který již rozvnil hostující síť - 1:0. Do konce první části hry si už nikdo vážnější šanci nevytvořil, vyjma větších střel z větší vzdálenosti, o které se pokoušely jak Benátky tak hosté z Kouřimi.

Druhý poločas chtěly Benátky přidat alespoň branku. Bohužel na kopačky se jim dostala nepřesnost a hlavně nervozita a tak fotbal moc krásy do druhé půle nepobral. Fotbalovější moment byl k vidění až v 72. minutě a předvedli ho hosté. Po centru se snažil hlavičkou zakončit hostující Novotný, ale gólman Řezáč byl na sprvávném místě. Na benátecké straně oplácel stejnou mincí Havránek po centru Bohdana, ale i kouřimský gólman se zaskočit nenechal. A když v 87. minutě po rohovém kopu hlavičkoval další z kouřimských borců nepřesně, připsaly si Benátky hubenou výhru.

Předseda Kouřimi Michal SIŇOR: Byli jsme oslabený. K utkání jsme přijeli bez tří hráčů a ještě bez zdravotně indisponovaného kouče Mašaty a bylo to znát,“ uvedl předseda Kouřimi Michal Siňor. O osudu utkání rozhodla 33. minuta, kdy domácí vstřelili jediný gól utkání. A to ještě v páté minutě neproměnili pokutový kop. Střela domácího hráče skončila na tyči. „Domácí byli o ten gól lepší,“ přiznal Siňor.

• Teplýšovice – Vlašim “B“ 4:4 (0:1) - článek

Příští 29. kolo, SOBOTA: Bakov n/J. - SK Benátky, Poděbrady - Uhl.Janovice, Sl.Jesenice - Mn.Hradiště, Chocerady - Brandýs n/L, NEDĚLE: Kutná Hora - Čejetice, Vlašim "B" - Kosořice, Sokoleč - Čáslav "B", Kouřim - Teplýšovice.