Kubát – Svačina (50. Fingerhut), Hrdlička, Chupík, Novotný – Jan Kraus, Langšádl, Pavelka, F. Rosenkranz (65. Mašek) – Karásek, Krýda

góly: 56. Z. Kraus – 3. Pavelka, 21., 50. a 87. Krýda, 27. Kraus Jan
karta: 36. ?, 47. ? – 36. Hrdlička, 75. Fingerhut, 80. Mašek
rozhodčí: Stejskal – Moc, Halbich
Štěpán Krýda

Rezerva slaví první vítězství, vyhrála u nováčka v Židněvsi !

Konečně zabrali a připsali si premiérové tři body v letošní sezóně. Fotbalisté rezervy Benátek zvítězili  u nováčka v  Židněvsi přesvědčivým rozdílem 5:1. Hattrickem se blýskl mladý hostující útočník Štěpán Krýda, jehož hlavní trenér Aleš Kubík po zápase označil za nejlepšího hráče tohoto utkání. Velmi dobrý výkon předvedl také brankář Jiří Kubát, jenž si připsal několik velmi dobrých zákroků.

V prvním poločase Benátečtí nabyli tříbrankové vedení. Základ položil již ve 2. minutě Pavelka po Karáskově nahrávce. Po něm se trefil ještě Krýda s Janem Krausem. Ve druhé půli si hostující tým náskok víceméně udržoval. Přidal ještě další dvě branky, domácí odpověděli pouze jednou.

Rezervě se tak konečně podařilo naplno bodovat. Svůj zatím skromný zisk se bude benátecké béčko jistě snažit vylepšit proti vedoucímu Kněžmostu v následujícím kole.

Trenér Benátek "B" Aleš KUBÍK: „Konečně jsme dokázali zvítězit nad relativně aktivním soupeřem. Podařilo se nám vstřelit branku již ve 2. minutě Štěpánem Krýdou. Toto utkání jsme zvládli, až na pár chyb, velmi dobře. V poločasové přestávce jsme vedli 3:0. Výborné výkony předváděla jak naše defensiva, tak i ofensiva. Konečně vstřelili naši mladí hráči nějaké branky.  Dokázali, že v Benátkách je nadějné mládí. Soupeř byl hodně bojovný, důrazný. Vstřelili jsme pět branek, což se nám nepodařilo dohromady za předešlé zápasy. Z áčka posílil náš tým Milan Karásek, který tvořil hru, mluvil na hráče. Hrál výborně. Klobouk dolů před naším týmem. V tabulce jsme se trochu posunuli vzhůru. Nejlepšího hráče bych zvolil autora tří branek Štěpána Krýdu. Nyní máme před sebou velmi těžkého soupeře - Kněžmost, který přijede do Benátek vyhrát. Doufám, že potvrdíme výhru z venku a připíšeme si další tři body."

Krátké články z Boleslavského deníku k zápasům naleznete ZDE!

• Kněžmost – Březno 1:1 (0:0)

Příští 7. kolo v 16:00 hod., SOBOTA: K.Hlavno – Kosořice, Březno – Kr.Vrutice, Akuma – Židněves, Čejetice – Řepov, Kosmonosy – Krnsko, NEDĚLE: SK Benátky "B" – Kněžmost, Předměřice – Dl.Lhota "B".