Řezáč - Novotný, Hrouda, Lacina, Hejtmánek - Bohdan (89.Šukal), Karásek, Šesták (46.Havránek), Korejza - Došlý, Duchoslav

Kortus - Bašus, Štecher, Boháček, Grus (70.Michal) - Zikmunda, Sabol, Antoš, Miškovský - Macháč (65.Darmoš), Kořínek

Rohové kopy: 8:4
Ofsajdy: 11:0
Fauly: 18:25

Benátky v derby zdolaly houževnaté Kosořice.

V pěkném počasí se střetly týmy které se nacházejí na opačných pólech tabulky, ale jak to většinou bývá v derby se rozdíly prakticky smazávají a nebylo tomu jinak ani tentokrát. První náznak šance vyvinuly Benátky kdy po prodloužení Duchoslava střílel Došlý vysoko nad. Hosté se osmělili o několik minut později. Kořínkův centr netrefil podle svých představ na podzim hájící barvy Benátek kosořický Zikmunda. Ve 27. minutě po rohovém kopu Benátek vznikl závar před brankou Kosořic, který se snažil ukončit Hrouda nůžkami leč bez úspěchu. O osm minut později Šestákův centr od postranní čáry trefil z voleje Korejza, bohužel při jeho střele nemusel Kortus ani zasahovat. Ve 42. minutě Došlý vysunul Duchoslava který ovšem zvolil střelu místo nahrávky na zcela volného Bohdana. Nejblíže gólu byli naopak Kosořice. Na konci první půle se k trestému kopu z 20 metrů postavil Kořínek a pořádně vystrašil domácí, když jeho střelu zastavilo až břevno Řezáčovy branky.

Druhý poločas začal šancí Benátek. Došlý hlavou prodloužil na Bohdana který svojí střelu opřel pouze do břevna. V 58. minutě přízemní centr do pokutového území Benátek naštěstí netrefili dva kosořičtí hráči. O dvě minuty déle se mohly Benátky konečně radovat a hlavně si pořádně oddychnout. Novotný z přímého kopu posadil balón na hlavu Duchoslava který již prodloužil za záda Kortuse - 1:0. V 62. minutě mohl zvýšit bijec Došlý po nahrávce Korejzi, ale svůj projektil poslal pouze také do brankové konstrukce. Benátky chtěly do konce zápasu vstřelit druhou uklidňující branku, bohužel nikdo z benáteckých hráčů neměl dostatečně srovnaná mířidla a tak zápas dospěl k těsné výhře papírového favorita.

Článek z webu Kosořic: článek

Krátké video Benátky - Kosořice: video

VÝSLEDKY 26. kola :

• SK Benátky – Sokol Kosořice 1:0 (1:0)
  • TJF Čechie Čejetice – Sokol Teplýšovice 3:2 (0:1)
  • FC Zenit Čáslav "B" – FC Graffin Vlašim "B" 1:0 (0:0)
  • FK Uhlířské Janovice – SK Sokoleč 3:2 (2:2)
  • SK Sparta ČKD Kutná Hora – SK Slavia Jesenice 2:1 (0:0)
  • FK Brandýs n/L. – SK Bakov n/Jiz. 4:1 (2:1)
  • TJ Bohemia Poděbrady – SK Chocerady 1:1 (1:1)
  • SK Mnichovo Hradiště – FC Kouřim 1:1 (1:0)

Příští 27. kolo, SOBOTA: Poděbrady - Čejetice, Sl.Jesenice - Uhl.Janovice, Bakov n/J. - Mn.Hradiště, Chocerady - Kutná Hora, NEDĚLE: Vlašim "B" - SK Benátky, Sokoleč - Brandýs n/L, Kouřim - Čáslav "B", Kosořice - Teplýšovice.