( 3:2 )

Novák – Feri, Chupík, Hejtmánek, Gerboc – Mareš (76. Kinzl), Došlý, Langšádl, Kraus Jan – Buryán (86. Svoboda), Bambuch (57. Zuna)

Diváků: 70

Černý – Vocásek, Holoubek, Flodrman, Vele, Zachrdla, Kvajsar T., Dlouhý, Morávek, Kvajsar M., Vyšohlíd

góly: 9. a 80. Langšádl, 14. Bambuch, 39. Dolšý, 82. Kinzl – 1. Kvajsar M., 22. Morávek
karta: 19. Feri, 60. Mareš – 42. Kvajsar M., 42. Vyšohlíd
rozhodčí: Chrastina

Rezerva doma proti poslednímu Skalsku nezaváhala !

V dalším kole okresního fotbalového přeboru, přijel do Benátek tým SK Skalsko, který se z devíti body krčí na posledním místě tabulky a rezerva Benátek chtěla potvrdit roli favorita a na domácím hřišti  získat povinné tři body. Hosté do Benátek přijeli pouze z jedenácti hráči a tak se mohlo zdát, že domácí tým bude mít situaci velmi ulehčenou.

Začátek utkání tomu ovšem vůbec nenasvědčoval. Hosté se totiž hned v první minutě dokázali gólově prosadit Michalem Kvajsarem a rázem vedli – 0:1. Benátečtí však hned brzy vyrovnali. V deváté minutě Jan Kraus předložil přihrávku na velké vápno Martinu Langšádlovi, který placírkou srovnal stav – 1:1. O pět minut později se Benátky radovaly z vedení. Miroslav Bambuch se kličkou zbavil obránce a tváří v tvář proti gólmanovi Skalska byl úspěšný – 2:1. Běžela 22. minuta zápasu a hosté srovnali stav zápasu. Na hranici offsidu, dostal balón Jaromír Morávek a povedenou střelou k tyči nedal Novákovi šanci. Benátečtí se snažili reklamovat zdvižený praporek pomezního, ale sudí Chrastina byl jiného názoru a branka platila – 2:2. Vedení benáteckým do poločasu zařídil z trestného koupu pěknou střelou Lukáš Došlý a skalský brankář Černý se za jeho střelou jen ohlédl – 3:2.

Druhý poločas se hrál už většinou na polovině Skalska a benátečtí se dokázali ještě dvakrát střelecky zapsat. Svou druhou branku v zápase přidal z otočky Martin Langšádl, který se trefil přesně do šibenice – 4:2. O chvíli později se prosadil i střídající Pavel Kinzl, který proměnil sůj sólový únik a uzavřel tak účet zápasu na konečných – 5:2. Benátky si tak do tabulky připsaly povinné tři body.

Benátecká rezerva předvedla i po výhře rozpačitý výkon a v příštím kole, kdy zajíždí do Struh, které mají jen o tři body méně než Benátky, by se jí tento výkon mohl stát osudným. Struhy na podzim totiž v Benátkách dokázali vyhrát 1:0.

Krátké články z Boleslavského deníku k zápasům naleznete ZDE!

• Krnsko – Pěčice 2:2 (0:1)

Příští 19. kolo okresního přeboru v 17:00 hod., SOBOTA: Struhy – Benátky "B", Bezno – Kostelní Hlavno, Řepov – Krnsko, Skalsko – Klášter, Pěčice – Akuma, Čejetice – Březno, NEDĚLE: Předmeřice – Dobrovice "B".