"A" mužstvo
ON-LINE přenos utkání, začátek v 16:30 hodin:
SK Benátky – TJ Sokol Dobřichovice

V NEDĚLI 7.4. přijede k Jizeře ve 20. kole tým - SOKOL DOBŘICHOVICE.

Krušovický krajský fotbalový přebor bude o nadcházejícím víkendu pokračovat již svým 20. kolem, i když týmy mají zatím odehráno jen osmnáct zápasů. Důvodem bylo plošné odložení celého jednoho kola na první květen. Nyní však benátečtí fotbalisté čekají na nedělní duel, který ale nebude vůbec lehký. K řece Jizeře totiž zavítá druhý celek průběžné tabulky, jenž se netají divizními postupovými ambicemi – Sokol Dobřichovice. V 18 zápasech Dobřichovičtí 14 vyhrály, 1 remizovaly a jen 3 prohrály. Při skóre 56:16 pak týmu Sokola patří druhé místo, jen o bod za vedoucími Louňovicemi (dosavadní výsledky a tabulka KP – TJ Sokol Dobřichovice).

NA PODZIM venku v Dobřichovicích:
Dobřichovice prozatím utrpěly jen tři porážky, z toho však jednu na domácím hřišti právě v souboji s Benátkami. Hosté vsadili na hru na jediného útočníka Radka Šimka, a to se jim vyplatilo. Šimek totiž již v 11. minutě otevřel skóre. V nastaveném čase prvního poločasu Smetana zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Lubomír Karda. Benátecké to však zdravě naštvalo a v 55. minutě to byl opět Radek Šimek, kdo poslal hosty podruhé do vedení. Tento hubený náskok již Benátečtí udrželi a soupeře z Dobřichovic tak pořádně zaskočili (článek z utkání).

V minulém kole čekalo Benátky okresní derby utkání na půdě Dlouhé Lhoty. Ta chtěla doma oplatit podzimní porážku z benáteckého trávníku, což se jí nakonec nepovedlo. Hosté sice byli herně lepším týmem, jenže například Šimek nebo Michal Korec si vylámali zuby na mladém brankáři Charvátovi, a tak ve druhém poločase otevřel skóre první ligou ošlehaný Radek Mynář a Lhota vedla. Hosté dokázali již jen vyrovnat, když po centru Škareckého na přední tyči usměrnil míč do branky Martin Vajgl (článek z utkání).

MINULÉ kolo Dobřichovice:
Dobřichovice v minulém kole doma hostily sestupem ohrožené Semice, které zpackaly první poločas a na půdě soupeře prohrály. Už v první půli totiž domácí Sokol třemi góly získal vedení 3:0 a hosté se z toho již nedokázali vzapamatovat. Ve druhém poločase Horejc již jen snížil na 3:1 z pohledu domácích Dobřichovic, které si tak udržely kontakt s vedoucími Louňovicemi (článek z utkání).

Představení soupeře – TJ Sokol Dobřichovice:
Dobřichovice v předloňské sezóně obsadily v I.A třídě skupiny A druhé místo sedm bodů za prvními Černolicemi, které se však postupu vzdaly. Sokol se tak radoval z postupu a čekala ho nelehká práce – zapracovat se mezi týmy krajského přeboru. V podzimní sezóně 2011/2012 to s týmem z okresu Praha-Západ nevypadalo vůbec dobře. V patnácti kolech totiž Sokol získal jen čtrnáct bodů a posily byly nutné. Na jaře se podařilo tým vhodně posílit a nakonec se Dobřichovice v soutěži udržely. Jak se lidově říká, s jídlem roste chuť. Po záchraně si v Dobřichovicích vytyčili smělejší cíle, a sice postup do divize! Před startem letošní sezóny nebo v průběhu podzimní části se v Dobřichovicích objevilo několik borců se zkušenostmi i z nejvyyšší soutěže. Jmenovat lze určitě brankář Michala Šilhavého nebo rovněž ligou protřelého univerzála Jaromíra Šmerdu. Když se k nim připojili další zkušení hráči s minulostí ve vyšších soutěžích – Lubomír Karda, Jakub Frohna, Peter Horkavý, Jiří Bošanský či kanonýr Petr Kalivoda – všichni soupeři museli být na pozoru! Dobřichovickým se herně i výsledkově na podzim dařilo... Jenže! To, co se událo v zimě, nečekal vůbec nikdo. Vedení klubu Sokol Dobřichovice totiž oznámilo všem výše uvedeným hráčům, že už s nimi nepočítá. Důvodem byla neutvořená parta v kabině a také fakt, že hráči nechtěli obětovat na hřišti vše a nehodili se tak do koncepce klubu. V zimní pauze tedy nastal velký třesk, odchozí fotbalisty museli nahradit jiní, kteří mají tu správnou partu utvořit a ještě vykopat Dobřichovicím postup do divize. Zkušeného Šilhavého v brance nahrazuje jindřichohradecký rodák Jaroslav Novák, který si zachytal třetí ligu za rezervu Příbrami, divizi pak tamtéž a také v celku Marily Votice. Velkou posilou zadních řad a hráčem s celou řadou ligových startů je Jakub Bureš. Jedenatřicetiletý bývalý zadák prvoligových Blšan, Opavy, Českých Budějovic nebo Synotu Staré Město si pak druhou ligu zahrál například na Xaverově nebo Spartě Krč. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá ve slovenském Ružomberoku a reprezentoval v dresu jedenadvacítky! Naposledy působil v Berouně, předtím pak v Českém Brodě, který ještě loni hrál krajský přebor, Bureš kopal rovněž v třetiligovém Králově Dvoře. Dá se tedy říci, že je fotbalovým cestovatelem. V Berouně a také v Motorletu Praha hrál i další novic Jakub Sainer. Zkušeným fotbalistou je rovněž nově příchozí Petr Zdeňka, dvaatřicetiletý bek v minulosti působil například v Chomutově, Kolíně či naposledy v Týništi nad Orlicí. V záložní řadě jsou novici například Tomáš Frydrych, Ladislav Obermajer nebo Jiří Strnad. Pozice kanonýra týmu se po odchodech Bošanského a Kalivody nejvíce očekává od Tomáše Mašanského. Čtyřiadvacetiletý útočník si připsal i pár odehraných minut za tehdy ještě prvoligové Kladno, jinak působil v Kolíně, Motorletu Praha, Mladé Boleslavi B, Kladně B nebo naposledy v Brozanech. Góly se očekávají také od Petra Dochtora, někdejšího útočníka Králova Dvoru či Berouna. Trenérem týmu je dlouholetý bývalý kouč Unionu Beroun p. Vladimír Lacina, který dříve také za tento tým chytal.

VZÁJEMNÁ bilance s Dobřichovicemi (3 vzájemná utkání):
Sezóna 2011/2012
Podzim 2011: Dobřichovice – Benátky 1:4 (článek z utkání).
Jaro 2012: Benátky – Dobřichovice 1:1 (článek z utkání).
Sezóna 2012/2013
Podzim 2012: Dobřichovice – Benátky 1:2 (článek z utkání).

Dobřichovice – 3 - 0 - 1 - 21 bod, skóre 3:7

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Machýček Lukáš z Neratovic. Na pomezí mu budou pomáhat p. Zuskin Petr z Neratovic a p. Kabyl Jiří z Prahy. Delegátem FAČR je p. Ploch Robert. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Benátkách rozhodovalo co nejlépe.

Utkání 20. kola krajského přeboru bude na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách sehráno v NEDĚLI 6. dubna s výkopem v 16:30 hodin. Přijďte podpořit benátecké fotbalisty v dalším domácím utkání v krajském přeboru a k zisku tří bodů!

Sledujte ON-LINE: 20.kolo: SK Benátky – TJ Sokol Dobřichovice

Více o soupeře na jeho stránkách: TJ SOKOL DOBŘICHOVICE

TOMBOLA:
Součástí domácích zápasů je také poločasová tombola. Šťastlivci se budou moci těšit na jednu ze tří cen, které do soutěže věnuje samotný klub SK Benátky nad Jizerou. Nebo někdy v dalším domácím zápase nějaký sponzor utkání, který doufejme, že se "nějaký najde" a přispěje cenami do tomboly. Stačí si pouze za pětikorunu zakoupit slosovatelný Zpravodaj a poté již pozorně poslouchat rozhlas, odkud zjistíte, jestli právě vaše číslo není výherní. Přejeme hodně štěstí!