ON-LINE textový přenos utkání ZDE.

Bude druhé domácí jarní utkání vítězné?

V neděli od 15:00 hod. přivítáme nedaleké mužstvo – SK ZÁPY.

Úvod:
Dvaadvacáté pokračování třetí nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže svede benátecké fotbalisty proti soupeři, který je jen dvacet kilometrů vzdálen – SK Zápy. Benátečtí ještě pamatují souboje s tímto soupeřem v krajském přeboru, nyní se opět po čase cesty těchto soků spojily. Při pohledu na tabulku však zjistíme, že oba celky mají rozdílné „starosti“. Zatímco Benátečtí bojují o příčky zajišťující záchranu této soutěže, ambiciózní Zápy vedené manažerem Františkem Maškem pokukují po patrech nejvyšších. Vždyť jim patří aktuálně čtvrtá příčka jen s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Chrudim. V dosavadních odehraných 20 zápasech jich Zápští vyhráli 11 za tři body, 4 duely pak po penaltovém rozstřelu, v němž 1 prohráli. V řádné hrací době pak Zápy podlehly svým sokům jen čtyřikrát a při skóre 35:22 a zisku 42 bodů jim patří již zmiňované 4. místo.

Na podzim venku v Zápech:
Na podzim se hrál ve vzájemném duelu v Zápech zajímavý fotbal. Už od 6. minuty Zápy vedly gólem Kalivody, avšak ve 20. minutě z penalty srovnal Michal Sedláčkem. Jenže poločasové vedení patřilo opět domácím, když David Kalivoda z trestného kopu stanovil poločasový stav 2:1. Když už se zdálo, že Zápští své vedení udrží, v nastaveném čase si Hakl vstřelil vlastní gól a šlo se tedy na rozstřel. V něm selhali hned tři benátečtí exekutoři, a tak bod navíc si připsal zápský SK (článek z utkání).

Minulé kolo Benátky:
Benátečtí v minulém kole dlouho živili naději na bodový zisk v důležitém utkání v Kolíně, leč vaz jim zlomil málo vídaný zkrat boleslavského brankáře Veselovského, který v samém závěru utkání nepochopitelně nakopl protihráče v pokutovém území hostí. Následovala tedy červená pro Veselovského a penalta pro Kolín, kterou v 90. minutě proměnil Brunclík. Poté už hosté vrhli všechny síly do útoku a z brejku je druhým gólem ztrestal Zmeškal (přípravná utkání).

Minulé kolo Zápy:
Kdo zavítal minulou neděli do Záp, rozhodně se nenudil. Hrál se zápase ze špičky ČFL a podle toho to také vypadalo. Domácí vedli gólem Matějky z první půle, avšak ve 49. minutě si zkušený Pavlík zahrál na brankové čáře na brankáře – inkasoval červenou kartu a následnou penaltu proměnil Kopecký. Ten také v 67. minutě svých druhým zásahem poslal hosty do vedení, které ale vydrželo jen do 90. minuty. To měly po faulu brankáře Mrázka k dispozici penaltu i Zápy, kterou sice neproměnily, ale Pávek z následné dorážky srovnal. Následný rozstřel patřil Zápským, a to v poměru 5:4 (článek z utkání a video).

Představení soupeře – SK Zápy:
Zápským brankářem číslo jedna je zkušený Radim Straka. Odchovanec Mladé Boleslavi si postupně zachytal za Ústí nad Labem, Bohemians 1905, kde si dokonce vyzkoušel první ligu a dále za Jablonec nad Nisou, Semice, Duklu Praha, Sibřinu, Krč, načež na dlouhá léta zakotvil v nedalekých Ovčárech, za které působil ve třech soutěžích od třetí ligy po krajský přebor. Právě z Ovčár si na půl roku odskočil do třetiligové Roudnice nad Labem. Před letošní sezónou se stal novou posilou ambiciózních Záp. V nejvyšší soutěži má na svém kontě 1 zápas. Jeho náhradníkem je někdejší benátecký mládežník Martin Keller, který se přes divizní Litol a přeborovou Ostrou vyšvihl do třetí ligy! Benátečtí si budou muset dát pozor na rychlonohého Františka Hakla. Ten do Záp přišel před časem z nedalekých Čelákovic a vypracoval se v oporu mužstva. Na jaře posílil našeho soupeře jedenatřicetiletý Jiří Petrů z druholigové Vlašimi, který si před časem zahrál také ve Viktorii Žižkov, avšak start v první lize na jeho kontě chybí. Další zkušenou posilou se stal pouze o čtyři dny starší Michal Pávek. Odchovanec Měšic již v mládeži přešel do slavné Sparty Praha, kde se probojoval až do rezervy. Hostoval v druholigových Neratovicích a Bohemians 1905. Tam si také vyzkoušel poprvé nejvyšší soutěž, tu hrál i po přestupu do Hradce Králové. Poté hostoval v Loko Vltavín či v Ústí nad Labem. V české první lize odehrál 70 zápasů a vstřelil 1 branku. O půl roku déle je v zápském týmu další obránce Miroslav Novák, který v rámci jedné soutěže opustil Štěchovice a posílil tým trenéra Maška. Za zmínku stojí také hrající asistent trenéra Miroslav Doležal. Ten poprvé obul kopačky v nedalekém Českém Brodě, přes Liblice se dostal až do Sparty Praha. Měl slušně nakročeno do první ligy, avšak dál než do rezervy to v letenském týmu nedotáhl. Postavou nevelký Martin Kovařík je bývalým mládežníkem Bohemians 1905. Poté hrál za Sibřinu, Krč či třetiligové Ovčáry. Přitvrdit v osobních soubojích umí brousek Jiří Duben, který s fotbalem začínal v západočeském Horním Slavkově. Brzy se stal posilou Sokolova, kde si zahrál druhou ligu. Dále hostoval v Karlových Varech, Kolovči, Horšovském Týnu či Hlavici. Až na poslední angažmá by se tak o něm dalo mluvit jako o západočeském vlastenci. Záložník či útočník Jan Jelínek působil v mládeži v Bohemians 1905, Spartě Praha či ve Slovanu Liberec. Do Záp přišel z divizního Meteoru Praha. Spolehnout se Zápští mohou také na sedmatřicetiletého Petra Pavlíka. Ten začínal s fotbalem v pražské Krči. V mládeži hrál za Spartu Praha, odkud si jej vytáhly druholigové Pardubice a zde se začala rozvíjet jeho zajímavá prvoligová kariéra. Nejvyšší soutěž si ale vyzkoušel až ve svých šestadvaceti letech v barvách Slovácka. Dále hrál za Brno či Jablonec nad Nisou, kde se po několik let stal oporou tohoto severočeského týmu. Před příchodem do Záp působil v třetiligovém Prostějově. V Benátkách nad Jizerou si však vinou červené karty z předchozího zápasu zřejmě nezahraje. V české nejvyšší soutěži nastoupil do 235 zápasů a vstřelil 21 branek. Neméně zkušený David Kalivoda ale v soupeřově sestavě zřejmě chybět nebude. Kalivoda zanechal největší stopu zřejmě ve Slavii Praha, kam ale vedla cesta přes Ledeč nad Sázavou. Než získal místo v základní jedenáctce, hostoval v prvoligových Blšanech či druholigových Dolních Kounicích. Ani po návratu z Moravy však stabilní místo nezískal, a tak hostoval v Teplicích. Slavia si jej však brzy stáhla zpět. Po dalším půlroku přešel zkušený středopolař do tehdy druholigového Žižkova, za dalšího půl roku si tutéž soutěž zahrál také na pražském Xaverově. Až poté se usadil ve Slavii, kde jeho kariéra začala strmě stoupat vzhůru. Po dvou a půl letech věrných služeb přestoupil Kalivoda do prvoligového Brna. O rok později se stal akvizicí Teplic, kde se ale brzy začal vytrácet ze sestavy, a tak nastupoval spíše za divizní rezervu. Vysvobozením tak mohlo být hostování v prvoligové Viktorii Žižkov. Po návratu do Teplic následoval přesun do prvoligové Příbrami, která se stala poslední štací české nejvyšší soutěže pro tohoto hbitého záložníka. Ani tam však Kalivoda neoplýval, a tak častěji hrál za třetiligový Písek. V české nejvyšší soutěži nastoupil do 175 zápasů a vstřelil 21 branek. Zajímavou kariéru má za sebou šestadvacetiletý Václav Svoboda. Ze Sparty Praha odešel v dorosteneckém věku do slavného Feynoordu Rotterdam. V Holandsku si dokonce zahrál druhou nejvyšší soutěž za Veendam. Podobně jako výše zmiňovaný Jelínek přišel do Záp z divizního Meteoru Praha. Mladý záložník Jakub Zámečník byl v létě na testech v Benátkách nad Jizerou, pevné místo v základní sestavě by ale nezískal, a proto tento bývalý hráč juniorského týmu Slavie odešel do nižší německé soutěže. Nyní se stal posilou třetiligových Záp. Útočník Jan Kalaš je odchovancem Kralup nad Vltavou. Přes Admiru Praha se dostal do Sparty. Následně hostoval v Neratovicích, jejichž se stal hráčem. Třetí ligu si zahrál v Roudnici nad Labem či Vyšehradě, tu druhou pak v loňské sezóně v Kolíně. Podobně jako většina spoluhráčů, tak i Petr Putz prošel Spartou Praha. Ani on si tam ale prvoligový start nepřipsal. Hrál za rezervní tým, poté druhou ligu za Vlašim. Nebezpečím pro všechny obrany je osmadvacetiletý jičínský odchovanec Tomáš Matějka. V mládeži hrál za Mladou Boleslav či Spartu Praha. V dospělé kategorii za Spartu Krč, Viktorii Žižkov či Loko Vltavín. Posledních několik let působil v barvách druholigové Vlašimi. Netřeba připomínat, že tento hráč nám na podzim v barvě partnera vlašimského týmu Čáslavi vstřelil dvě branky! Juniorskou ligu v Dukle Praha si pak zahrál útočník Radim Jíra, někdejší hráč Kunic či naposledy třetiligové Čáslavi. Trenérem mužstva je třiatřicetiletý Michal Mašek. Na funkcionářské židli poté sedí jeho otec František Mašek, někdejší činovník Bohemians 1905 a hlavně postava, bez níž by se zápský fotbal rozhodně neobešel.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Martínek Petr z Rokytnice nad Jizerou. Na pomezí mu budou pomáhat p. Poživil Jaroslav z Liberce a p. Kovářová Veronika z Liberce. Delegátem FAČR je p. Schröter Martin z Jablonce nad Nisou. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Benátkách rozhodovalo co nejlépe.

Další domácí jarní utkání a celkově 22. kolo ČFL bude sehráno na Městském fotbalovém stadionu v Benátkách nad Jizerou v NEDĚLI 27. března s výkopem v 15:00 hodin. Přijďte podpořit benátecké fotbalisty v dalším domácím ligovém zápase jara v ČFL a k zisku tří bodů!

Textový ON-LINE přenos: 22. kolo: SK Benátky – SK Zápy

Přímý VIDEO přenos: z utkání bude pořízen videozáznam.

Webové stránky soupeře: SK Zápy

Vzdálenost soupeře do Benátek: cca 22 km

TOMBOLA:
Součástí domácích zápasů je také poločasová tombola. Šťastlivci se budou moci těšit na jednu ze tří cen, které do soutěže věnuje samotný klub SK Benátky nad Jizerou. Nebo někdy v dalším domácím zápase nějaký sponzor utkání, který doufejme, že se "nějaký najde" a přispěje cenami do tomboly. Stačí si pouze za pětikorunu zakoupit slosovatelný Zpravodaj a poté již pozorně poslouchat rozhlas, odkud zjistíte, jestli právě vaše číslo není výherní. Přejeme hodně štěstí!