VIDEO přímý přenos utkání (?) ZDE.

Vrátí Benátky Kolínu podzimní domácí porážku?

V neděli od 15:00 hod. budeme u hosty na půdě týmu – FK KOLÍN.

Úvod:
Poté, co první jarní kolo měly Benátky z důvodu odhlášení mužstva Unionu odložené, přišel domácí duel s favorizovanou Chrudimí. Tam Benátečtí neskórovali a šanci na nápravu mají již o nadcházejícím víkendu. To budou hosty na půdě loňského účastníka druhé nejvyšší soutěže FNL – FK Kolín. Kolínští však loni získali jen patnáct bodů a po roční anabázi ve druhé lize putovali o soutěž níž. Tam však letos paběrkují a nedaří se jim podle vlastních představ. Vzájemné utkání se středočeským konkurentem z Benátek bude pro oba celky velmi důležité, neboť je v tabulce dělí jen dvoubodový rozdíl. Kolínští v dosavadním průběhu sehráli 19 zápasů, z nichž 8 vyhráli, 2 podlehli po penaltách a 9 v řádné hrací době. Při skóre 21:26 získali 26 bodů, tedy o dva body více než Benátky.

Na podzim doma proti Kolínu:
Na podzim se Kolín představil v Benátkách a pro domácí to vypadalo po první půli nadějně. Gólem do šatny se totiž prezentoval Ansuma Musa a Benátky vedly. Nadějný výsledek domácím vydržel přesně až do 73. minuty, kdy se začaly dít věci. Jukl nejprve srovnal, za dalších šest minut Kučera poslal hosty do vedení a dílo benátecké zkázy dokonal v samém závěru Tvrzník, a tak Kolín díky parádnímu obrat bral u Jizery všechny body (článek z utkání).

V minulém kole se v Benátkách představila ambiciózní Chrudim a své postavení potvrdila. V samém závěru první půle zařídil první gól chrudimský Krčál a komplikace pro Benátky nastala v 58. minutě, kdy sudí Musil udělil červenou kartu domácímu Marku Sedláčkovi. V deseti Benátky vzdorovaly, leč Chrudim svůj náskok uhájila a navíc v nastavení z penalty Mastíkem upravila svou výhru na 2:0 (článek z utkání).

MINULÉ kolo Kolín:
Kolínští v minulém kole doma hostili Převýšov a utkání pro ně začalo šťastně, zatímco pro hosty nešťastně. Už v 6. minutě totiž převýšovský Bederka zamířil míč do vlastní branky a domácí rázem vedli. Málokdo by v tu dobu tušil, že takto brzká branka je jedinou, kterou se diváci v Kolíně dočkají. A přece. Hubený náskok vydržel Kolínským až do závěrečného hvizdu sudí Zadinové (článek z utkání).
Kolín v minulém 20. kole doma proti nastoupil v této sestavě: Knobloch – Jelínek, Kouřil, Veselý (88. Vejr), Brunclík. Kučera (76. Zmeškal), Hron, Nešpor, Kovář (59. Němeček), Šourek, Seifert

Představení soupeře – FK Kolín:
Náš soupeř je farmou druholigových Pardubic, tudíž těžko předpokládat s jak silným složením se proti benáteckému týmu postaví. Právě z partnerského pardubického týmu minulý zápas vypomáhal brankář Milan Knobloch. Ten i přes svůj mladý věk toho má za sebou celkem dost. Mládeží prošel v Mladé Boleslavi, nakoukl do druholigového Žižkova, kde ale chytal zejména za třetiligovou hornoměcholupskou farmu. Následně jej angažoval třetiligový Kolín, který ho ale poslal na hostování o soutěž níž do Nového Bydžova. Stejnou soutěž si následně zachytal také v Živanicích. Poté přešel do druholigových Pardubic, kde se sice do branky několikrát podíval, avšak pevné místo si nevydobyl, proto se spíše objevoval mezi tyčemi třetiligové rezervy. Zřejmě jedničkou v brance bude ale odchovanec královéhradeckého fotbalu Patrik Vízek, který vloni pomohl Dvoru Králové zachránit divizi. Jeho náhradníkem je pak někdejší dorostenec Jablonce nad Nisou Petr Terč. Poměrně zkušený Jiří Biško se svého času snažil prosadit v silné konkurenci ve Viktorii Žižkov, kde si ale zahrál jen v rezervě, působil také v Převýšově. Další obránce Michal Kouřil pamatuje dokonce druholigové boje v kolínských barvách. Dále oblékal dres Hradce Králové či Převýšova. Novou zimní posilou se stal Vojtěch Hron z prvoligové Jihlavy, kde se dostal až do juniorského týmu. Z pozice obránce tam v loňské sezóně vstřelil slušných šest branek. Dokonce nejvyšší soutěž si zakopal Daniel Nešpor. Odchovanec Světlé nad Sázavou brzy přešel do Vlašimi. Následně přešel do dorosteneckého týmu Sparty Praha. V dospělé kategorii hájil barvy Jihlavy, Vlašimi. Slavie Praha a Bohemians 1905. Právě tam okusil českou nejvyšší soutěž. Tu si pak zahrál ještě na hostování v dalekém Slovácku, kde ale hostoval již z Kolína, jehož se stal před čtyřmi lety hráčem. Loňskou sezónu završil v třetiligovém týmu Bohemians Praha. V nejvyšší soutěži odehrál 14 zápasů. Mezi obránce řadíme také Lukáše Seiferta, který si zahrál v nedaleké Velimi, ale umí se ohánět také na futsalové palubovce. Jaké je to hrát druhou nejvyšší soutěž ví z kolínských barev Petr Šourek. Benáteckým příznivcům jistě není neznámé jméno třicetiletého Davida Brunclíka. Ten prošel v Mladé Boleslavi všemi mládežnickými kategoriemi až do prvoligového áčka. V nejvyšší soutěži hostoval v Blšanech či na Kladně. Stejným způsobem působil také v druholigovém Ústí nad Labem či Čáslavi. Ještě v loňské sezóně hrál na podzim první ligu za České Budějovice, poté se nedohodl na angažmá v druholigovém Kolíně, a jelikož s ním v Mladé Boleslavi nepočítali, jaro odehrál v divizních Benátkách nad Jizerou. V první lize má na svém kontě 95 startů a 4 branky. Zkušenosti má také Martin Jelínek, dlouholetá opora Čelákovic, která prošla v mládeži Mladou Boleslaví. Minulý zápas sehrál za Kolín nadějný středopolař Daniel Kovář z Pardubic. Devatenáctiletý záložník v tomto východočeském městě působí spíše v rezervě, hrající krajských přebor. Tam dokázal ve třinácti zápasech hned osmkrát skórovat! Na svém kontě má už ale celkem osm druholigových startů, avšak v konečném součtu čítají pouhých jedenaosmdesát minut. Další tři zápasy přidal v českém poháru, kde se trefil do sítě třetiligového Převýšova. Dvaadvacetiletý Jindřich Kučera začínal s fotbalem v Havlíčkově Brodě, odkud přestoupil do Jihlavy. Zde se dostal až do prvoligového kádru, ve kterém si připsal pár minutek. Následně hostoval v třetiligových týmech Žďáru nad Sázavou, Chrudimi či Bohemians Praha. V české první lize odehrál 1 zápas. Novou posilou se stal Petr Němeček z divizních Úval. Tohoto bývalého mládežníka Slavie Praha či Meteoru Praha VIII si vyhlédl trenér Staněk, který Úvaly před nedávnem trénoval. Hodně se očekává od stále nadějného Viktora Šimečka, který na podzim nastoupil proti Benátkám za Nový Bydžov. Odchovanec Bohemians 1905 si zahrál také za obě pražská „S“. Ve Slavii dokonce první ligu. Vloni hostoval v třetiligových Zápech. Na svém kontě má 3 prvoligové starty. V útoku Kolínští spoléhají na svého odchovance Dominika Veselého, někdejšího mládežníka Mladé Boleslavi. Novou akvizicí je pak rozený kanonýr Zdeněk Zmeškal. Stropem tohoto velkého cestovatele byla druhá liga. Jako mladý válel také s hokejkou a pukem třeba po boku útočníka Bostonu Bruins Davida Krejčího. Na zeleném pažitu si druhou nejvyšší soutěž zahrál za HFK Olomouc a Frýdek-Místek. Hostoval také v Uničově, Tatranu Rakovník, Zličíně, Radotíně, Uhelných skladech Praha či Bohemians Praha. Z nižších soutěžích chce nyní Zmeškal restartovat svoji kariéru v třetiligovém Kolíně, při kratičkém angažmá v Novém Bydžově se mu to zatím příliš nepovedlo. Hlavním trenérem našeho soupeře je Tomáš Staněk, jak již bylo řečeno, někdejší vládce úvalské střídačky. Hrajícím asistentem je pak Jiří Biško.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Váňa Josef z Nového Strašecí. Na pomezí mu budou pomáhat p. Duchoň Ivo z Nového Strašecí a p. Žáková Dagmar z Žebráku (okr. Beroun). Delegátem FAČR je p. Židík Miloš z Opočna. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Kolíně rozhodovalo co nejlépe.

První venkovní jarní utkání a 21. kolo České fotbalové ligy (ČFL) bude sehráno na stadionu v Kolíně v NEDĚLI 20.března s výkopem v 15:00 hodin.