13. kolo ČFL: Sokol Brozany – SK Benátky
VIDEO přímý přenos utkání (?) ZDE.

Vzchopí se Benátky na půdě posledních Brozan?

V neděli od 14:00 hod. budeme hosty u týmu – SOKOL BROZANY.

Úvod:
Fotbalový podzim napříč tuzemskými soutěžemi pomalu spěje ke svému vrcholu. Fotbalisté Benátek nad Jizerou vstoupí do měsíce listopadu dalším mistrovským zápasem v ČFL, po vloženém kole s Převýšovem opět na venkovní půdě. Celek od Jizery by po třech porážkách už velmi rád bodoval, navíc do utkání 13. kola budou vstupovat v tabulce výše postavení. Na hřišti Sokola Brozany je však opět nečeká nic lehkého, byť Brozanští jsou s pouhými devíti body na posledním dvacátém místě tabulky. Naposledy Brozany zvítězily 13. září v Čáslavi a poté dlouhých osm zápasů vůbec nebodovaly. Za 15 odehraných zápasů 3 zvítězily za tři body a 12 zápasů prohrály v řádné hrací době. Střed tabulky je velmi vyrovnaný, a tak by se případné vítězstvím benáteckým barvám náramně hodilo.

Benátečtí v minulém vloženém 19. kole zajížděli do Chlumce nad Cidlinou, kde se utkali s Převýšovem. V prvním poločase padl jediný gól, bohužel krátce před koncem první půle do benátecké sítě. Trefil se Petr Mareš. Ve druhém poločase už ale domácí dalšími třemi góly rozhodli o své výhře. Postaral se o to především někdejší ligový fotbalista Mladé Boleslavi Tomáš Sedláček, který v 53. a 70. minutě dvěma přesnými zásahy v podstatě rozhodl zápas. V poslední minutě ještě Kopáč uzavřel na konečných 4:0 (článek z utkání).

MINULÉ kolo Brozany:
Brozany v minulém vloženém kole zajížděly do Jiren, kde se po sedmi neúspěšných pokusech snažily rozmnožit své mrzké bodové konto. To se jim ale nepovedlo, čtyřikrát inkasovaly a odjely s prázdnou. Skóre otevřel už ve 14. minutě domácí Melechovský z nařízené penalty a další góly padaly až ve druhé půli. Dvakrát se během deseti minut trefil domácí Lukáš Dvořák a bylo po zápase. Po snížení hostujícího Charlese Uky přidal v samém závěru čtvrtý gól jirenský Tomáš Dubský (článek z utkání 1 a 2 a video).
Brozany v minulém vloženém 19. kole venku v Jirnech nastoupily v této sestavě: Starczewski – Uka, Pelikán (46. Hrubý), Nehoda (76. Bamba), Bittengel, Cibulka, Pikl (71. Benda), Olejník, Šollar (79. Vlasák), Verbíř, Stibor (62. Grunert)

Představení soupeře – Sokol Brozany:
Náš dnešní soupeř má k dispozici zkušeného brankáře Libora Vacha. Ostřílený gólman původem z východu Čech si zachytal v Náchodě či Olympii Hradec Králové. Za sebou má také angažmá na Kypru. Dalším gólmanem je mladý Filip Starczewski, odchovanec Roudnice nad Labem, který si v mládeži zachytal za Bohemians 1905. V obraně je syn bývalého ligového fotbalisty Dukly Praha Güntera Bittengela Günter Bittengel mladší. Také Bittengel junior začínal v Dukle Praha, poté hrál za Přední Kopaninu či Libčice. Zkušený šestatřicetiletý Karel Tupý je znám především ze svých dlouholetých angažmá v Litoměřicích či Roudnici nad Labem. Šikovný je také fotbalista z Beninu Charles Uka, který si v minulosti zahrál za Českou Lípu a kdysi se neprosadil do druholigového Ústí nad Labem, byť v jeho dresu dvakrát nastoupil. Předsezónní posilou Brozan se stal obránce Jiří Stehlík z Varnsdorfu. Ten v loňské sezóně působil v třetiligových Jirnech, před tím hrál tutéž soutěž za Karlovy Vary. Něco odkopáno ve vyšších soutěžích má také třiatřicetiletý Lukáš Hrubý, který hrál za Kadaň, FC Chomutov, Karlovy Vary, Teplice či Sokolov. Zkušenou obrannou řadu doplňuje také Martin Olejník. Odchovanec Meziboří hrál také za Litvínov, snažil se prosadit do ligového kádru v Mostě. Poté hrál nižší německé soutěže, po návratu do České republiky pomáhal divizním Lovosicím. Dokonce první ligu si zahrál teplický odchovanec Matěj Marič. Nestalo se tomu tak na severu Čech, nýbrž v Dukle Praha, kde v dorosteneckém věku působil. Marič poté hostoval v třetilgových Kunicích. V české nejvyšší soutěži nastoupil do 1 zápasu. Sever Čech je zaslíbený Radku Cibulkovi, jenž kromě dorosteneckého působení ve Spartě Praha hrál dlouhou dobu za Roudnici nad Labem či Štětí. Benátečtí si budou muset dát pozor také na plzeňského odchovance Ivana Šollara. Ten se přes Cheb a Sokolov dostal do Teplic, kde se dokonce dvakrát posadil na prvoligovou lavičku. Poté hostoval v Chomutově, Hlavici či Karlových Varech. Slavného otce má také Pavel Verbíř mladší. Jeho táta je legendou teplické kopané, dostal se dokonce až do reprezentace. Verbíř junior se sice probojoval do prvoligového kádru, tam se ale na delší čas neohřál. Celkem v české nejvyšší soutěži nastoupil do 1 zápasu. Za představení stojí také Timothy Pelikán, někdejší mládežník Slavie Praha. Novou posilou záložní řady Brozan je také litoměřický odchovanec Jakub Grunert, který v mládeži hrál za Teplice. V teplické mládeži si zahrál také o devět let mladší Pavel Figr. Nedávno přišly do Brozan dvě posily. Jan Stibor hrál taktéž v mládeži za Teplice, na začátku této sezóny působil v třetiligovém Loko Vltavín. O mnoho zkušenějšího Aleše Pikla snad netřeba představovat. V sedmi letech začínal s fotbalem v Mšených Lázních, následovala mládežnická angažmá v Roudnici nad Labem a Blšanech. První ligu si zahrál v Baníku Ostrava, odkud ale brzy odešel do Teplic, kde se stal oporou. Pověstné byly jeho dělovky. Po dvou letech zamířil do Viktorie Žižkov, kde se potkal s benáteckým Janem Buryánem a kde Viktorka do posledního kola bojovala o mistrovský titul, který ale nakonec nezískala. Po sestupu do druhé ligy v roce 2004 klub opustil. Následovalo jeho první zahraniční angažmá v řeckém týmu Niki Volos. Po návratu do České republiky se upsal prvoligovému Zlínu. Po půl roce jej oslovil trenér Ščasný, který Pikla přivábil do Mostu. Po roce a půl zůstal bez angažmá. Až v rozehrané sezóně se stal posilou druholigového nováčka z Krče. Po pádu Krče do třetí ligy odešel do slovenského Prešova, kde vydržel jednu sezónu. Poté se vydal více na západ do německého týmu ZFC Meuselwitz. Po návratu do Čech zamířil do druholigového Mostu, kde vydržel dva roky, mezi tím si odskočil do divizního Žatce, načež posílil třetiligový FC Chomutov. Ten však vloni spadl až do divize. V létě se tak stal posilou třetiligového Mostu, kam přešel i s trenérem Vágnerem. V průběhu podzimní části 2015 ale odešel do Brozan. V české nejvyšší soutěži má na svém kontě 249 startů a 45 vstřelených branek. Vynikajícím střelcem je též Jaroslav Benda. Jako většina jeho spoluhráčů prošel teplickou mládeží, zahrál si také v Ústí nad Labem. Urostlý Miroslav Müller střílel důležité branky v dresu nedalekých Ovčár, ale také v Roudnici nad Labem. Zajímavou postavou je útočník z Pobřeží a Slonoviny Seydou Bamba. Ten hrál především v Itálii. V mládeži byl ve Fiorentině, později působil v týmech Sangiovannese, Tuttocuoio, Amiternina. Vyzkoušel si též fotbal na Maltě, kde hrál v klubech Mosta FC a Vittoriosa. Naposledy působil v německém Interu Leipzig. Hlavním trenérem našeho soupeře je šestapadesátiletý Petr Čermák. Tradiční aktér silvestrovských derby v dresu pražské Slavie si právě v Edenu zahrál první ligu. Tu hrál ještě v Plzni a v Brně. Druhou ligu si kromě Brna zakopal také v České Lípě. V nejvyšší soutěži nastoupil do 46 utkání a vstřelil 4 branky. Jeho asistentem je devětapadesátiletý Vlastimil Calta. Odchovanec Teplic zanechal nejvýraznější stopu v prvoligové Spartě Praha. Dostal se dokonce i do československé reprezentace. V československé lize odehrál 122 zápasů a vstřelil 17 gólů. V československé reprezentaci má na svém kontě 1 utkání.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Dobrý Jan z Prahy. Na pomezí mu budou pomáhat p. Petřík Jan z Prahy a p. Musil Jiří z Prahy. Delegátem FAČR je p. Zeman Libor z Rakovníka. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Brozanech rozhodovalo co nejlépe.

Další podzimní utkání a 13. kolo (16. hrané) České fotbalové ligy (ČFL) bude sehráno na stadionu v Brozanech v NEDĚLI 1.listopadu s výkopem ve 14:00 hodin.