25. kolo divize: SK Vysoké Mýto – SK Benátky
ON-LINE textový přenos utkání ZDE.
VIDEO přímý přenos utkání (?) ZDE.

V SOBOTU 9.5. zajíždíme k týmu – SK VYSOKÉ MÝTO.

Úvod:
Pětadvacátým kolem pokračuje o nadcházejícím víkendu čtvrtá nejvyšší soutěž – divize. Benátecký nováček po domácím neúspěchu a porážce s kvalitním týmem Českého Brodu bude chtít toho zaváhání napravit a získat zpět ztracené body, které by se mu při pohledu na současnou tabulku náramně hodily. Svěřenci trenéra Vladimíra Sedláčka v sobotu vyrazí na dalekou cestu do města, které proslavily autobusy značky Karosa, tedy k týmu SK Vysoké Mýto. Domácí SK se po dosud odehraných 24 zápasech pohybuje ve středu tabulky, když 9 zápasů vyhrál, 8 remizoval (2 výhry v penaltovém rozstřelu) a 7 prohrál. Při skóre 38:33 a zisku 37 bodů jsou Mýtští na 7. pozici.

NA PODZIM doma proti Vysokému Mýtu:
Podzimní vzájemné utkání těchto dvou soupeřů nabídlo sedmigólovou přestřelku a možná i trochu překvapivé vítězství hostí na benátecké půdě. Sudí Hocek odpískal v tomto duelu celkem tři penalty. Jednu proměnil domácí Borovička a dvě pak zkušený hostující Svoboda. V poločase vedli Benátečtí o jednu branku a ve 48. minutě zvyšoval Buryán na 3:1. Pak ale hosté zapnuli a v nastaveném čase jim v době, kdy se zdálo, že duel rozsekne až penaltový rozstřel, vystřelil tři body Vysokému Mýtu střídající Pecháček (článek z utkání).

O jarní formě Českého Brodu se na vlastní kůži v neděli přesvědčili benátečtí fotbalisté. Nedaleký soupeř naplno v Benátkách ukázal své kvality a po zásluze také bral všechny tři body. Domácí si nepohlídali závěr prvního poločasu a dostali hned dva góly do šatny. Nejprve se trefil přesně Ansuma Musa a v nastavení druhý úder přidal Walter. Ve druhé půli v 82. minutě Balšánek upravil na 0:3 a nebylo co řešit. Benátečtí však přišli nejen o body, ale i o vyloučeného Klaina, který jim tam o tomto víkendu bude určitě chybět (článek z utkání).

MINULÉ kolo Vysoké Mýto:
Vysoké Mýto si v minulém kole připsalo tři velmi důležité body, když vybrakovali kvalitní celek Živanic. Po bezbrankové první půli Mýtští po obrátce dvakrát smrtonosně udeřili a po brankách Hocka a Sedláka brali všechny tři body (článek z utkání a video).

Představení soupeře – SK Vysoké Mýto:
Jedničkou v brance Vysokého Mýta je Vojtěch Černík. Tento již poměrně zkušený brankář prošel pardubickou mládeží, chytal též v nedalekých Živanicích. Kromě fotbalu Černík působí také ve futsale, kde hájí branku Nejezbachu Vysoké Mýto. Pardubickou mládež absolvoval též mladý obránce Filip Lebeda, který se před letošní sezónou zařadil do kádru vysokomýtského áčka. Novou zimní akvizicí se stal Marián Hock, který v Hradci Králové prošel dorosty a jednou se dokonce posadil na prvoligovou lavičku. Za Převýšov hrál ČFL. V záloze se Vysoké Mýto spoléhá na Lukáše Daňka, který jako většina jeho spoluhráčů prošel Pardubicemi a také Živanicemi či Dvorem Královým. Před touto sezónou přišel na hostování ze Srchu a vstřelil jednu branku. Pozadu není ani Lukáš Kopřiva, který má za sebou angažmá v rezervě Slavie Praha. V barvách tohoto slavného pražského týmu sehrál Kopřiva dvě pohárová utkání. Tento sedmadvacetiletý obránce či záložník působil též v třetiligových Pardubicích, ale také v týmu Slovanu Pardubice, s nímž coby kapitán vybojoval postup do divize. Pardubickým dorostem prošel též záložník či útočník Pavel Štěpánek, který do Vysokého Mýta zamířil na hostování z Horního Jelení. Největší kvalitu má tým Vysokého Mýta určitě v útoku. Dvě branky zatím vstřelil osmnáctiletý Lukáš Benda, někdejší dorostenec Pardubic. Šestkrát se zatím trefila zřejmě největší letní posila Lukáš Mach, jenž přišel na hostování z druholigového Táborska. Tento útočník kromě angažmá na jihu Čech okusil též kabinu druholigového Hradce Králové či Varnsdorfu. V loňské sezóně byl Mach na zkoušce v třetiligové Čáslavi, kde se ale neprosadil. Největší hvězdou týmu Vysokého Mýta je ale sedmatřicetiletý odchovanec fotbalu v Litomyšli Ivo Svoboda. V mládí zamířil z Litomyšle do Chrudimi, následovaly angažmá v Ratíškovicích a Chocni až se v roce 2000 dostal do prvoligové Slavie Praha, na svůj první zápas v nejvyšší soutěži si ale ještě chvíli musel počkat. Ten přišel až na hostování ve Viktorii Plzeň, tam se Svobodovi podařilo vstřelit také první prvoligovou branku. Následovalo další hostování v nejvyšší soutěži, tentokrát v Českých Budějovicích, odkud se Svoboda do Slavie Praha vrátil, avšak stabilní pozici v základní sestavě si nevybojoval. Odešel tak zpět do Českých Budějovic. Fotbalový světoběžník si dále zapsal působení v Drnovicích, kde sice nastupoval v základní sestavě, avšak ve čtrnácti zápasech ani jednou neskóroval a tak následoval třetí návrat do Českých Budějovic. Po ročním angažmá zamířil do tehdy druholigového týmu Vysočina Jihlava, se kterým dokázal postoupit do nejvyšší soutěže a také si ji v jihlavském dresu zahrát. Poté se Svoboda mihl také na Slovensku v Žilině a Trnavě, aby ohlásil návrat do České republiky a stal se posilou druholigového Hradce Králové. Po roce a půl v tomto východočeském klubu zakotvil Ivo Svoboda v divizním Kolíně, se kterým však sestoupil do krajského přeboru, avšak jeho důležité branky v následující sezóně pomohly Kolínu k postupu zpět. Divizi si už v Kolíně ale nezahrál, přesunul se totiž do stejné skupiny do nedalekého Převýšova a mimo jiné se jednou brankou v poháru podílel na skalpu Slavie Praha. Následovalo angažmá v divizních Svitavách, odkud do Vysokého Mýta přišel. Celkem odehrál v české nejvyšší soutěži 103 zápasů, ve kterých vstřelil 11 branek. V letošním divizním ročníku vstřelil zatím šest branek, avšak na jaře se v sestavě Vysokého Mýta zatím neobjevuje. Trenérem týmu Vysokého Mýta je zkušený kouč Roman Oliva, jenž působil u dorostů v Pardubicích a dále pak u A-týmů Kutné Hory či Dvora Králové.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Novotný Miroslav z Tábora. Na pomezí mu budou pomáhat p. Hrkal Václav z Třeboně a p. Vodrážka Dan z Pardubic. Delegátem FAČR je p. Kruliš Ladislav z Kolína. Rozhodčím přejeme, aby se jim ve Vysokém Mýtě rozhodovalo co nejlépe.

Další venkovní jarní utkání a celkově 25. kolo Divize „C“ bude sehráno na fotbalovém stadionu ve Vysokém Mýtě v SOBOTU 9. května s výkopem v 17:00 hodin.