10. kolo divize: SK Benátky – SK Vysoké Mýto
ON-LINE textový přenos utkání ZDE.

V NEDĚLI 12.10. od 16 hodin hostíme tým – SK VYSOKÉ MÝTO

Benátecká divizní paráda neztratila lesk ani po devátém kole divize skupiny C. V něm Benátečtí uspěli v nedalekém Českém Brodě a navíc už čtyři zápasy v řadě neinkasovali! Nyní se u řeky Jizery představí další neznámý celek z východních Čech – SK Vysoké Mýto. Tým z města proslulého především výrobou autobusů značky Karosa zatím se vstupem do sezóny rozhodně nemůže být příliš spokojen. Aktuálně totiž Mýtu patří 11. příčka, když z devíti zápasů dvakrát vyhráli, třikrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Při skóre 10:11 získali deset bodů (jedna výhra v penaltovém rozstřelu). Statistika tak napovídá, že Vysoké Mýto se potýká se střeleckou produktivitou a v průměru střílí jen zhruba jeden gól za zápas, což není určitě mnoho.

MINULÉ kolo Benátky:
Jak již bylo řečeno, Benátky v minulém kole zajížděly do Českého Brodu, kde se utkali s místním SK. Už v úvodu duelu se prosadil Milan Karásek a stav 1:0 pro hostující Benátky vydržel také s poločasovým vstupem do kabin. Ve druhé půli uklidnil hosty v 59. minutě kanonýr Martin Korec, který upravil na 2:0, a Benátečtí kontrolovali vývoj zápasu. Konečnou podobu výsledku dal v 89. minutě střídající zahraniční hráč tmavé pleti Tochukwu Mbah. Čtyři zápasy bez inkasované branky v řadě jsou skvělým defenzivním vysvědčením týmu v čele s brankářem Jírou (článek z utkání).

MINULÉ kolo Vysoké Mýto:
Téměř čtyři stovky diváků sledovaly ve Vysokém Mýtě v minulém kole duel se Živanicemi, který rozhodla jediná trefa hostujícího záložníka Poláka z 57. minuty utkání. V té době už ale domácí tým hrál o deseti hráčích v poli, neboť jim sudí Fojtík ve 43. minutě po druhé žluté kartě vyloučil Konečného. Na vyrovnání se domácí nezmohli, a tak Živanice opět slavily těsné vítězství (článek z utkání 1 a 2 a video).

Představení soupeře – SK Vysoké Mýto:
Jedničkou v brance Vysokého Mýta je Vojtěch Černík. Tento již poměrně zkušený brankář prošel pardubickou mládeží, chytal též v nedalekých Živanicích. Kromě fotbalu Černík působí též ve futsale, kde hájí branku Nejezbachu Vysoké Mýto. Pardubickou mládež absolvoval též mladý obránce Filip Lebeda, který se před letošní sezónou zařadil do kádru vysokomýtského áčka. Nejzkušenějším obráncem je ale dvaatřicetiletý Pavel Němeček, který má na svém kontě také dva prvoligové starty za Hradec Králové. Druhou ligu hrál Němeček za Sokolov, Hradec Králové, Čáslav a Pardubice, odkud do Vysokého Mýta v létě přišel na hostování. Němeček si v minulém kole odpykal trest za červenou kartu, tudíž by měl v Benátkách nad Jizerou nastoupit. V záloze se Vysoké Mýto spoléhá na Lukáše Daňka, který jako většina jeho spoluhráčů prošel Pardubicemi a také Živanicemi či Dvorem Královým. Před touto sezónou přišel na hostování ze Srchu a vstřelil už jednu branku. Něco odkopáno má též Jakub Jedlička, někdejší hráč Letohradu, naposledy však působící v Holicích. Pozadu není ani Lukáš Kopřiva, který má za sebou angažmá v rezervě Slavie Praha. V barvách tohoto slavného pražského týmu sehrál Kopřiva dvě pohárová utkání. Tento sedmadvacetiletý obránce či záložník působil též v třetiligových Pardubicích, ale také v týmu Slovanu Pardubice, s nímž coby kapitán vybojoval postup do divize. Pardubickým dorostem prošel též záložník či útočník Pavel Štěpánek, který do Vysokého Mýta zamířil na hostování z Horního Jelení. Největší kvalitu má tým Vysokého Mýta určitě v útoku. Střelci tohoto celku ale v letošní sezóně zůstávají poněkud za očekáváním. Jednu branku zatím vstřelil osmnáctiletý Lukáš Benda, někdejší dorostenec Pardubic. Dvakrát se zatím trefila zřejmě největší letní posila Lukáš Mach, jenž přišel na hostování z druholigového Táborska. Tento útočník kromě angažmá na jihu Čech okusil též kabinu druholigového Hradce Králové či Varnsdorfu. V loňské sezóně byl Mach na zkoušce v třetiligové Čáslavi, kde se ale neprosadil. Největší hvězdou týmu Vysokého Mýta je ale sedmatřicetiletý odchovanec fotbalu v Litomyšli Ivo Svoboda. V mládí zamířil z Litomyšle do Chrudimi, následovaly angažmá v Ratíškovicích a Chocni až se v roce 2000 dostal do prvoligové Slavie Praha, na svůj první zápas v nejvyšší soutěži si ale ještě chvíli musel počkat. Ten přišel až na hostování ve Viktorii Plzeň, tam se Svobodovi podařilo vstřelit také první prvoligovou branku. Následovalo další hostování v nejvyšší soutěži, tentokrát v Českých Budějovicích, odkud se Svoboda do Slavie Praha vrátil, avšak stabilní pozici v základní sestavě si nevybojoval. Odešel tak zpět do Českých Budějovic. Fotbalový světoběžník si dále zapsal působení v Drnovicích, kde sice nastupoval v základní sestavě, avšak ve čtrnácti zápasech ani jednou neskóroval a tak následoval třetí návrat do Českých Budějovic. Po ročním angažmá zamířil do tehdy druholigového týmu Vysočina Jihlava, se kterým dokázal postoupit do nejvyšší soutěže a také si ji v jihlavském dresu zahrát. Poté se Svoboda mihl také na Slovensku v Žilině a Trnavě, aby ohlásil návrat do České republiky a stal se posilou druholigového Hradce Králové. Po roce a půl v tomto východočeském klubu zakotvil Ivo Svoboda v divizním Kolíně, se kterým však sestoupil do krajského přeboru, avšak jeho důležité branky v následující sezóně pomohly Kolínu k postupu zpět. Divizi si už v Kolíně ale nezahrál, přesunul se totiž do stejné skupiny do nedalekého Převýšova a mimo jiné se jednou brankou v poháru podílel na skalpu Slavie Praha. Následovalo angažmá v divizních Svitavách, odkud do Vysokého Mýta přišel. Celkem odehrál v české nejvyšší soutěži 103 zápasů, ve kterých vstřelil 11 branek. I on však v letošní sezóně zůstává daleko za očekáváním. Se třemi góly je sice nejlepším střelcem Vysokého Mýta, čekalo se od něho ale rozhodně více. Trenérem týmu Vysokého Mýta je zkušený kouč Roman Oliva, jenž působil u dorostů v Pardubicích a dále pak u A-týmů Kutné Hory či Dvora Králové.

ROZHODČÍ utkání:
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit p. Hocek Petr z Benešova. Na pomezí mu budou pomáhat p. Matoušek Lukáš z Vlašimi a pí. Simmerová Petra z České Lípy. Delegátem FAČR je p. Urban Jiří z Protivína, okr. Písek. Rozhodčím přejeme, aby se jim v Benátkách rozhodovalo co nejlépe.

ZAČÁTEK utkání:
Utkání 10. kola Divize „C“ bude sehráno na městském fotbalovém stadionu v Benátkách nad Jizerou v NEDĚLI 12. října s výkopem v 16:00 hodin. Přijeďte podpořit benátecké fotbalisty v dalším podzimním domácím utkání v Divizi a k zisku tří bodů!

Textový ON-LINE přenos: 10. kolo: SK Benátky – SK Vysoké Mýto

Přímý VIDEO přenos: z utkání bude pořízen videozáznam.

Webové stránky soupeře: SK Vysoké Mýto

Vzdálenost soupeře do Benátek: cca 140 km

TOMBOLA:
Součástí domácích zápasů je také poločasová tombola. Šťastlivci se budou moci těšit na jednu ze tří cen, které do soutěže věnuje samotný klub SK Benátky nad Jizerou. Nebo někdy v dalším domácím zápase nějaký sponzor utkání, který doufejme, že se "nějaký najde" a přispěje cenami do tomboly. Stačí si pouze za pětikorunu zakoupit slosovatelný Zpravodaj a poté již pozorně poslouchat rozhlas, odkud zjistíte, jestli právě vaše číslo není výherní. Přejeme hodně štěstí!